(FOTO) Mura močnejša od Tabora. Črno-beli iz Sežane s tremi točkami

Vestnik.si, 22. 4. 2023
Tabor Sežana : Mura

V 32. krogu prve lige Telemach so črno-beli gostovali v Sežani, Prekmurci so premagali Tabor in se domov vračajo s tremi točkami.

V 32. krogu prve lige Telemach je sobota prinesla trojni spored. Kot prvi so šli v Domžalah na zelenico nogometaši Radomelj in Kopra in si razdelili točke (1:1). Tabor in Mura pa sta okoli osme ure zaključila srečanje na Krasu, zvečer so v Mariboru gostovale Domžale.

tabor-sežana, mura

Murašem iz Sežane prihajajo s tremi točkami. Že v prvem polčasu je kar mrgolelo priložnosti, mreži sta mirovali, potem pa je začelo, proti koncu srečanja se je tekma razživela. Najprej je (junak srečanja) Mihael Klepač z roba kazenskega prostora lepo zadel z desnico, nato je vodstvo po podaji Mirlinda Dakuja povečal še pet minut pred iztekom rednega dela srečanja, a so Sežanci zgolj minuto kasneje znižali na 1 : 2.

V sodniškem dodatku so črno-beli še enkrat zadeli, a se je izkazalo, da je bil eden od nogometašev pred sprejemom žoge v prepovedanem položaju. Na koncu se je tekma razpletla z izidom 1 : 2.