Mura zmagala v Kapfenbergu s 5 : 1

Vestnik.si, 13. 1. 2021
NŠ Mura Facebook
Mura je prvo letošnjo pripravljalno tekmo odigrala v Kapfenbergu.

V prvi pravi letošnji preizkušnji je Mura v Avstriji ugnala domačega predstavnika druge lige Kapfenberger SV 1919. Končni izid: 1 : 5 (1 : 2). Dvakrat je zadel Kai Cipot.

Domačini so sicer povedli že v 11. minuti, ko je zadel bošnjaški Nemec Elvedin Herić. A že v 17. minuti je na izenačil Tio Cipot. Mura je spreobrnila izid v svojo korist, ko je v 40. minuti najstrožjo kazen realiziral Luka Bobičanec. 2 : 1 so črno-beli tako vodili po prvem delu.

pripravljalna-tekma, mura, trening
Kapfenberger SV 1919 - Mura 1 : 5.

Druga enajstmetrovka je v 50. minuti prinesla povišanje vodstva Muri, tokrat je bil strelec z bele pike Amadej Maroša. Nato je na sceno stopil Kai Cipot, ki je do konca zadel še dvakrat, najprej v 65. minuti po podaji Nina Koutra, nato pa še v 85. minuti.

Postava Mure v 1. polčasu: Zalokar; Kous, Lovrić, Travner, Pucko; Ouro, Horvat; T. Cipot, Bobičanec, Klepač; Žižek.

Postava Mure v 2. polčasu: Gyergyek; Karničnik, Maruško, Gorenc, Šturm; Kouter, Antolin; Filipović, Đurak; Maroša, K. Cipot.

mura kapfenberg 1-:-5 avstrija