Na Bakovskem teku 27 članov in članic ter veliko otrok

Tomo Köleš, 14. 6. 2019
Niko Časar
5. Bakovski tek.

Na 5. Bakovskem teku, ki se je točkoval za pomurski pokal, je v članski kategoriji nastopilo skupno 27 tekačev in tekačic, pomerili pa so se tudi najmlajši.

Med članicami je bila na 4,3 kilometra dolgi progi najhitrejša Tjaša Žalig iz Atletskega kluba Pomurje (00:16:05), ki je v tej sezoni slavila že tudi na Soboškem teku. Na drugo mesto se je v Bakovcih uvrstila Živa Smej iz Športnega društva Sloparca Beltinci (00:18:13), na tretje mesto pa Sanela Sukič iz Krašč (00:19:12).

Člani so tekmovali na 8,5 kilometra dolgi progi. Zmagal je Iztok Fister iz Kolesarskega kluba Tropovci (00:31:26), drugi je bil Jože Čeh iz Športnega društva Sveta Trojica (00:31:38), tretji pa Tomaž Sraka od Grada (00:32:02).

ed248229ec76ad47c3a87241ab3a48ad
Niko Časar
Tvit Trajbarič (od 12 do 13 let).

Na baby teku na 100 metrov sta slavila Noah Šadl in Julija Rituper iz Vrtca MS Miške, na otroškem teku pa so bili v svojih kategorijah zmagovalci: Jakov Pavlic iz vrtca Brezje iz Čakovca, Ariel Šadl (na 200 metrov), Rene Škafar z OŠ Bakovci in Hana Merica z OŠ I Murska Sobota (na 300 metrov), Val Hajdenkumer in Lija Žalig iz Atletskega kluba Pomurje (na 600 metrov), Tvit Trajbarič in Lucija Rengeo iz Športnega društva Sloparca Beltinci (na 900 metrov) ter Maruša Erjavec, prav tako iz Športnega društva Sloparca Beltinci (na 1500 metrov).

65750e859c61a9e3355668872dee7976
Niko Časar
Zoja Rituper (OŠ II M. S.).

Na občinskem teku na 1500 metrov je prva na cilj prišla Liljana Lainšček, druga pa Cvetka Vereš (obe iz Večetničnega, kulturnega, izobraževalnega, turističnega in športnega društva Bakovci).

f73ea26e66a22394b61ab2991e10bb70
Niko Časar

Zmagovalci med člani po starostnih kategorijah pa so bili: Adel Balčinović iz Večetničnega, kulturnega, izobraževalnega, turističnega in športnega društva Bakovci (do 19 let), Dušan Fister iz Kolesarskega kluba Tropovci (od 20 do 29 let), Iztok Fister (od 30 do 39 let), Jože Čeh (od 40 do 49 let), Zoran Antolin iz Teama Turbo Tropovci (od 60 do 69 let), Živa Smej (članice do 29 let), Tjaša Žalig (članice od 30 do 39 let), Polonca Žnidarič iz Ljutomera (od 40 do 49 let) in Anemary Puhan iz kluba Borisova bežeča deca iz Murske Sobote (60 let in več).

4dc7f878ce24b77ea78f6ac3baf95730
Niko Časar
Mladi tekači s svojimi starši.

Naslednji tek, ki šteje za točkovanje pomurskega pokala, bo to soboto pri Bukovniškem jezeru.