Na ljubljanskem maratonu uspešno nastopili tudi pomurski atleti

Vestnik.si, 24. 10. 2022
Osebni arhiv
Na ljubljanskem maratonu nastopili tudi pomurski atleti.

V Ljubljani je potekal že 26. ljubljanski maraton. Ulice slovenske prestolnice so preplavili številni udeleženci v maratonski, polmaratonski in polmaratonski razdalji za ročne kolesarje ter tekači na deset kilometrov. Med udeleženci tekaškega praznika je bilo tudi šest članov Atletskega kluba Pomurje.

Urška Martinec je v teku na 10 kilometrov s časom 35:59 osvojila 3. mesto v ženski kategoriji ter tako postavila nov osebni rekord, Mitja Šadl pa 66. mesto v moški kategoriji. Na pol maratonu, ki je štel za državno prvenstvo Slovenije, je Jože Lapoši dosegel 9. mesto, absolutno pa je bil deseti. Na 42 kilometrski razdalji je nastopil Boštjan Cipot in zasedel 72. mesto, v svoji starostni kategoriji pa je bil 9.

ak-pomurje, ljubljanski-maraton

V soboto so v sklopu maratona potekali otroški teki, udeležilo se jih je 6036 šolarjev, tudi iz Pomurja. Ta dan so podelili tudi naslove šolskih prvakov v cestnih tekih.