(FOTO) Nafta brez težav do novega pokalnega naslova

Vestnik.si, 8. 8. 2020
NK Odranci NK Nafta

Lendavska Nafta je že petič zapored postala pokalna prvakinja MNZ Lendava, potem ko je v finalu v Veliki Polani premagala Odrance s 6 : 3 (5 : 0).

Nafta 1903 - Odranci 6 : 3 (5 : 0)

PC Poljana v Veliki Polani, 180 gledalcev, sodnik: Miran Bukovec (Lendava).

Strelci: 1 : 0 Drk (11), 2 : 0 Vinko (15), 3 : 0 Bizjak (18), 4 : 0 Meshack (33), 5 : 0 Bizjak (43), 5 : 1 Suhač (53), 6 : 1 Vinko (57), 6 : 2 Tompa (86), 6 : 3 P. Horvat (90).

Rumen karton: Vok (Odranci).

Nafta 1903: Galoši, Körmendi, Drk (Pozsgai, 57), R. Pirtovšek (T. Pirtovšek, 46), Meshack, Oštrek, Židan, Bolla, Vinko kap. (Magdič, 57), Novinič (Fekete, 57), Bizjak (Zagorec, 57). Trener: Dejan Dončić.

Odranci: Farkaš, Vok, K. Horvat (P. Horvat, 46), Copot, Suhač, Meznarič, Sreš (D. Kociper, 37), Žerdin kap., M. Horvat (Tompa, 65), Emruli (N. Kociper, 46), Ciglarič (Markoja, 83). Trener: Feri Cifer.

velka-polana, nk-odranci-nk-nafta

Lendavski nogometaši, pri katerih je celo tekmo kot posojen igralec Olimpije odigral Tim Židan, sin nekdanjega reprezentanta Gregorja Židana, so vprašanje zmagovalca rešili že v prvih slabih dvajsetih minutah, ko so povedli že s 3 : 0.

Najprej je Dominik Drk dobil žogo z visoko podajo, preigral je vratarja Danila Farkaša in diagonalno poslal žogo v mrežo - 1 : 0.  Nato je po desni strani prodrl Židan in podal na levo, kjer je Vedran Vinko rutinirano zadel daljši kot - 2 : 0. Potem pa je po hitri akciji Stjepana Oštreka in Židana nov igralec Nafte spet podal z desne strani, Jaka Bizjak pa je mirno zaključil akcijo s strelom po tleh - 3 : 0.

V 33. minuti sta še eno hitro akcijo izvedla Vinko in Ubochioma Meshack, ta pa je pospravil žogo v mrežo - 4 : 0. Meshack je bil podajalec pri petem golu Nafte, ko je od blizu zadel Bizjak - 5 : 0. To je bil izid prvega polčasa, po katerem je bilo jasno, kdo bo znova dobil pokal.

A drugi polčas, v katerem je lendavski trener Dejan Dončić zamenjal štiri igralce, so vseeno dobili Odranci, ki so pokazali boljši obraz. V 53. minuti je po kotu Luke Ciglariča vratarja Marka Galošija s strelom iz bližine premagal Mihael Suhač - 5 : 1. Vinko je hitro vrnil udarec, ko si je sam priigral možnost za strel in neubranljivo zadel - 6 : 1.

Nato pa se je Naftin strelski stroj ustavil, pred koncem tekme pa so Odranci z dvema zadetkoma ublažili poraz. Po odlični dolgi podaji Timija Markoje je z močnim strelom z daljave žogo v kot vrat poslal Nikola Tompa - 6 : 2. Po odličnem prodoru Denisa Kocipra, najboljšega igralca v vrstah Odranec, pa je iz bližine zadel Patrik Horvat - 6 : 3.

Tako Odranci kot Nafta sta se že uvrstila v 1. krog pokala Slovenije, ki bo na sporedu 2. septembra. Pokala najboljšima dvema kluboma v MNZ Lendava sta podelila vodja tekmovanja pri NZS in sekretar MNZ Lendava Danijel Žalik ter podpredsednik MNZ Lendava Igor Magdič.