Nafta povedla, potem pa dobila tri gole

Vestnik.si, 28. 8. 2021
Trener Nafte Dejan Dončić je pod vse večjim pritiskom.

V 5. krogu 2. SNL je Nafta gostovala pri velenjskem Rudarju in kljub hitremu vodstvu na koncu izgubila s 3 : 1. Tako za zdaj ostaja samo pri eni zmagi.

Rudar Velenje - Nafta 1903 3 : 1 (1 : 1)

Stadion Ob jezeru, 150 gledalcev, sodnik: Nejc Gergič (Maribor).

Strelci: 0 : 1 Burai (895), 1 : 1 Sousa Saramago (24, 11m), 2 : 1 Jovan (59), 3 : 1 Sousa Saramago (70).

Rumeni kartoni: Kočar, Verbič; Burai, Haljeta, Rebernik, Florjanc, Drk.

Rudar Velenje: Žiger, Verbič, Barič kap. (Rudonja, 73), Jukić, Koprivnik (Lombaya, 78), Sousa Saramago (Štrakl, 87), Spudić (Vošnjak, 87), Kočar, Boampong (Jovanović, 78), Jovan, Hrovat. Trener: Milan Petrović.

Nafta 1903: Cotman, Bölla, Burai (Szökrönyös, 65), Haljeta, Drk (Čuček Bezjak, 78), Novinič kap., Stare (Vinko, 65), Szabo, Rebernik, Florjanc, Korošec. Trener: Dejan Dončić.

Lendavčani so v 8. minuti prešli v vodstvo po kotu, po katerem je bil najvišji Erik Burai. Domači so izenačili že v 24. minuti, z bele točke je bil zanesljiv Američan Brian Sousa Saramago. V drugem polčasu so bili Velenjčani učinkovitejši. Gašper Jovan je v 59. minuti zadel za vodstvo gostiteljev, v 70. minuti pa je po hitrem napadu še drugič zadel Saramago. Privrženci Nafte so bili nad njeno tokratno predstavo precej razočarani. Po petih krogih je izkupiček lendavskega kluba le ena zmaga ter po dva remija in dva poraza.