(FOTO) Nafta z novo zmago tik pod vrhom lestvice

Vestnik.si, 24. 9. 2022
Jure Zauneker
Nafta 1903 in Triglav kranj.

V 9. krogu 2. SNL je Nafta v Lendavi gostila kranjski Triglav in dosegla novo zmago, ki jo trenutno uvršča na drugo mesto. Slavila je brez težav z 2 : 0.

Nafta 1903 - Triglav Kranj 2 : 0 (2 : 0)

Športni park Lendava, 250 gledalcev, sodnik: Denis Halilović (Celje).

lendava, nogomet-nafta-1903-triglav-kranj

Strelca: 1 : 0 Feher (29), 2 : 0 Stare (33).

Rumeni kartoni: Zoltan, Feher; Bobarić, Čeh, Ivetić.

Nafta 1903: Kiss, Papp, Zoltan, Drk (Novinič, 73), Szabo (Plej, 87), Haljeta kap. (Urh, 77), Feher (Čavara, 60), Kumer, Florjanc, Stare (Sulejmanović, 60), Dinnyes. Trener: Gabor Boer.

Triglav Kranj: L. Čadež, Zupan, Brkić kap., Šalja, Skok Jekovec (Jakupović, 46), Čeh, Kregar, Vuković (Petrović, 62), Kim, Bobarić (J. Čadež, 70), Ivetić. Trener: Safet Hadžić.

Nafta je odigrala drugo tekmo v zadnjih štirih dneh in dosegla še drugo zmago. Potem ko je v Velenju premagala Rudar (0 : 3), je zdaj ugnala še kranjski Triglav. Kranjčani so največje razočaranje te sezone, saj so se v prejšnji v dodatnih kvalifikacijah še potegovali za napredovanje v prvo ligo, sedaj pa so na zadnjem mestu lestvice druge lige. So pa doslej presenetili s svojo edino zmago, ko so v Kidričevem premagali Aluminij z 1 : 0 in tako omogočili Lendavčanom, da še aktivno držijo priključek s Kidričani in Novomeščani v boju za prvo mesto.

Nafta je bila v dvoboju s Triglavom velik favorit, čeprav je domači trener Gabor Boer precej spremenil začetno enajsterico in pustil nekaj nosilcev igre na klopi za rezerve. Ne glede na to so gostitelji takoj pokazali, kdo je boljši in že v 4. minuti je Barnabas Laszlo Feher zatresel vratnico. Še bolj natančen je bil v 29. minuti, ko je zabil za 1 : 0.

Veselje Lendavčanov se še niti ni poleglo, ko je za zasluženo vodstvo z 2 : 0 z lepim strelom poskrbel Marsel Stare.

V drugem delu je bila igra obeh ekip slaba in raztrgana, tako da je v tistem obdobju edini nevarno sprožil Bence Szabo v 77. minuti, vratar Luka Čadež pa se je moral krepko iztegniti, da je lahko odbil žogo. Gostje so poskusili le v sklepu srečanja, a je okroglo usnje po strelu Marka Čeha pristalo nenevarno v naročju domačega čuvaja mreže Agostona Kissa.

Nafta je s to zmago trenutno na drugem mestu z 20 točkami, res pa je, da imata vodilna Krka (22) in tretji Aluminij (19) tekmo manj od Lendavčanov, ki bodo v naslednjem krogu gostovali pri letos precej slabem Fužinarju.