(FOTO) Naši južni sosedje skozi šivankino uho v četrtfinale

Vestnik.si, 31. 3. 2021
Aleš Cipot
Hrvaška : Švica EURO U21

Hrvaška nogometna reprezentanca U21 se je za razliko od slovenske v zadnjem hipu uvrstila v četrtfinala evropskega prvenstva v Sloveniji in na Madžarskem. Rešitelj je bil Domagoj Bradarić v 92. minuti.

Anglija je namreč za napredovanje rabila zmago z dvema goloma razlike in je v Kopru proti Hrvaški vodila že z 2 : 0, potem ko je po izmišljeni enajstmetrovki strel z bele točke realiziral Eberechi Eze v 12. minuti, drugi zadetek za Anglijo pa je v 74. minuti dosegel Curtis Jones. Hrvati, ki so bili tehnično boljši, so do rešilnega zadetka prišli v 92. minuti, ko je evrogol dosegel Domagoj Bradarić.

hrvaška, švica, euro-u21
Aleš Cipot

Hrvaška je 1. krogu izgubila s Portugalsko z 0 : 1, v 2. krogu pa je premagala Švico s 3 : 2 (Ivanušec 8., Moro 61./11m, Vizinger 64; Imeri 79./11m, Kulenović 89./a.g.

Aleš Cipot

Končna izida 3. kroga: Hrvaška - Anglija 1 : 2, Švica - Portugalska 0 : 3. Končna lestvica v skupini D: 1. Portugalska 6, 2. Hrvaška 3, 3. Anglija 3, 4. Švica 3.

Končna lestvica v skupini C: 1. Danska 9, 2. Francija 6, 3. Rusija 3, 4. Islandija 0.

Končna lestvica v skupini A: 1. Nizozemska 5, 2. Nemčija 5, 3. Romunija 5, 4. Madžarska 0.

Pari četrtfinala: Nizozemska - Francija (Budimpešta), Danska - Nemčija (Szekesfehervar), Španija - Hrvaška (Maribor), Portugalska - Italija (Ljubljana) - vse tekme bodo 31. maja.