Nejc Sterniša s tremi zlatimi kolajnami v Bohinju

Vida Toš, 15. 4. 2019
Osebni Arhiv
Nejc Sterniša se je iz Bohinja vrnil s kar tremi zlatimi kolajnami.

Na mednarodnem karate turnirju Katana cup - Bohinj open 2019 je osvojil tri lovorike.

Nejc Sterniša iz Lomanoš pri Gornji Radgoni je na mednarodnem turnirju v Bohinju osvojil tri zlate: najprej je kotmladinec v katah osvojil 1. mesto, torej zlato medaljo in pokal, takoj zatem še je nastopal v članski konkurenci, kjer je prav tako osvojil prvo mesto in zlato medaljo. Čisto na koncu turnirja pa je nastopil še v Grandmaister kategoriji, kjer najboljši trije dobijo medalje in prave katane. Tudi v tej kategoriji je Nejc odpravil vse konkurente in osvojil najvišjo lovoriko tega turnirja.
Sterniša je vse borbe zmagal z rezultatom 5:0 in tako pokazal, da prihaja v pravo formo, ki jo bo potreboval na prihodnjih tekmah. Najprej namreč odpotuje v srbski Čačak na člansko Balkansko prvenstvo, ki bo 26. in 27. aprila, takoj po vrnitvi iz Čačka pa se odpravlja na Ciper, kjer bo tekmoval v ligi za mlade. Na vseh teh tekmovanjih je zanj pomembna vsaka točka, saj več ko bo točk, prej si bo Nejc zagotovil nastop na Svetovnem prvenstvu, ki bo letos v Čilu.