Vestnik.si, 6. 5. 2021
Oste Bakal
Pokalna tekma v katah v Mariboru.

Mladi karateist iz Lomanoš je moral ugnati svojega prijatelja in nekdanjega klubskega sotekmovalca.

V Mariboru so bile reprezentančne priprave najboljših slovenskih karateistov, hkrati pa tudi prva pokalna tekma v katah. Nejc Sterniša iz Lomanoš pri Gornji Radgoni je na izbirni tekmi za nastop na članskem evropskem prvenstvu, ki bo od 19. do 23. maja v Poreču, dvakrat premagal svojega prijatelja in nekdanjega klubskega sotekmovalca Blaža Klobaso iz Karate kluba Gornja Radgona. Sternišo čaka sicer letos od 20. do 28. avgusta v Tampereju na Finskem še evropsko prvenstvo za kadete, mladince in člane do 21 let starosti. Na pokalnem tekmovanju karateistov v Mariboru so bili uspešni tudi radenski karateisti pod vodstvom trenerja Branka Krambergerja in dosegli nekaj odličnih uvrstitev v borbah. Med kadeti je v kategoriji do 52 kg zmagal Alen Tratnik, Žak Lipič pa je bil v kategoriji do 57 kg tretji. V mladinski konkurenci je bil drugi v kategoriji do 76 kg Nejc Skotnik, mladinka Taja Hraščanec pa je bila tretja v kategoriji do 59 kg. Med člani do 21 let starosti je v kategoriji nad 75 kg slavil Aleks Klobasa, v kategoriji do 67 kg pa Niklas Tamše.