Nino Celec državni prvak v skoku v daljino

Vestnik.si, 7. 6. 2021
Igor Napast
Nino Celec je skočil kar 753 cm in daleč za sabo pustil konkurenco.

Na članskem državnem atletskem prvenstvu v Kranju se je odlično odrezal Nino Celec od Grada, sicer član Atletskega društva Slovenska Bistrica.

Nino Celec (letnik 1997) je z rezultatom 7.53 zmagal v skoku v daljino in postal državni prvak. Na drugo mesto se je uvrstil Žan Viher  iz Atletskega kluba Ptuj (7.10), na tretje mesto pa Tan Černigoj iz Atletskega društva Mass Ljubljana (7.08).

a8fa0a5201cef67f3df3fb2ad166be71
Arhiv Ad Slovenska Bistrica
Nino Celec od Grada je član AD Slovenska Bistrica.

V teku na 1500 metrov je bila peta Urška Martinec, članica Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote (4:52,36). V Kranju je bil tudi mednarodni atletski miting, kjer je Klara Janža, še ena članica AK Pomurje, izboljšala dva osebna rekorda in dobila dve kolajni. V kategoriji U16 je bila v teku na 100 metrov druga (12,77), v teku na 300 metrov pa tretja (41,65).