Miha Šoštarič, 5. 12. 2021
Miha Šoštarič
Nova 6 Ljubljana.

Na 21. turnirju v spomin na Janka Makoterja je nastopilo 24 ekip

V dvorani ŠIC Ljutomer se je včeraj (v soboto) odvijal že 21. turnir v malem nogometu v spomin na Janka Makoterja, ustanovitelja in prvega predsednika Kluba malega nogometa Meteorplast, ki danes s številnimi selekcijami nastopa na najvišjem državnem nivoju tekmovanj v futsalu. Letošnjega turnirja se je udeležilo 24 ekip, prvo mesto pa je osvojila Nova 6 iz Ljubljane, ki je v velikem finalu s 4 : 1 premagala ekipo Bara pod cerkvico s Kapele. Poraženi ekipi v polfinalu sta za končno tretje mesto izvajali le kazenske strele. Uspešnejša je bila ekipa Grad Trgo iz Svetega Tomaža, ki je VG Invest iz Majšperka premagala z 2 : 0.

pokal-nova-6, šic-ljutomer
Prvo mesto Nova 6.

Poleg bogatih denarnih nagrad so bili podeljeni tudi pokali, tako za ekipe, kot tudi posameznike. Podeljevala sta jih predsednik kluba Saša Makoter in podžupan Občine Ljutomer Janko Špindler. Prvouvrščena ekipa je prejela tudi prehodni pokal, pokal za fair play pa je pripadel mladi ekipi Knjigovodskega servisa Šoštarič iz Ljutomera. Posamične pokale so dobili Žan Janež (najboljši strelec, 7 zadetkov, Nova 6), Nikola Jandrić (najboljši igralec, Nova 6) in Boštjan Kupčič (najboljši vratar, Grad Trgo).