Novinič in Prahić za zmago Nafte

Tomo Köleš, 24. 11. 2018

V 17. krogu 2. SNL so v zadnji domači tekmi jesenskega dela nogometaši Nafte premagali Jadran iz Dekanov z 2 : 0 (1 : 0) z goloma Mitje Noviniča in Igorja Prahića. Ob tem je Vaš zapravil še enajstmetrovko.

Nafta 1903 - Jadran Dekani 2 : 0 (1 : 0)

Športni park Lendava, 350 gledalcev, sodnik: Alen Bubek (Nova Gorica).

Strelca: 1 : 0 Novinič (45), 2 : 0 Prahić (74).

Neuspešno izvedena enajstmetrovka: Vaš (32, vratnica) - Nafta 1903.

b731a1c6796b1e48a34f16a19957ce64
Užitek gledanja nogometa v hladnejšem vremenu.

V zelo povprečni predstavi je Nafta po uspehu v Radomljah doma dodala še eno zmago, ki jo je pred zimskim premorom dvignila na šesto mesto lestvice z 29 točkami, kar je še vedno sedem manj od vodilnega Kalcerja. V Lendavi je bil prvi strel na vrata sprožen šele v 18. minuti, ko je pri gostih poskusil Tomaž Rodica. Prvo priložnost za zadetek je imela Nafta v 32. minuti, ko je po podaji Damirja Zeljka žoga zadela v roko enega od branilcev Jadrana v svojem kazenskem prostoru, Bubek pa je takoj odločno pokazal na belo piko. A Arpad Vaš je zadel samo vratnico, odkoder se je žoga odbila v polje.

77875faa81c505f3221fa0c32a6bbac9
Hmmm, so to črno-bele ali modro-bele barve?

Že ko se je zdelo, da se bo slaba predstava v prvem delu končala brez golov, je na začetku 45. minute žoga prišla do kapetana domačih Mitje Noviniča, ki je s kakih 18 metrov z močnim strelom dosegel prekrasen gol - 1 : 0.

86d795563b9115a177ce2170cd7f8e16
Mitja Novinič je s svojim krasnim zadetkom prinesel mirnost v vrste Nafte.

V drugem polčasu se je na desni strani razživel Marko Roginić, ki je serviral žoge Alenu Ploju v sredino, a ta iz bližine ni uspel premagati vratarja Zokija Cvetkovića. V 74. minuti pa je Roginić znova priboril kot Nafti. Natančno ga je z desne strani izvedel Roland Paku, visoki Igor Prahić pa je z glavo zabil žogo v mrežo - 2 : 0. In tekme je bilo praktično konec, saj je bil Jadran brez resnih priložnosti v napadu.

e5b844dcc9f832fa32af0a08736d55c5
Igor Prahić je zadel za 2 : 0.

Pri Lendavčanih še vedno ni igral poškodovani Vedran Vinko, zanimivost srečanja pa je tudi v tem, da sodnik Alen Bubek ni pokazal niti enega rumenega kartona. Simon Sešlar, ki je prejšnji teden okrepil tabor Nafte, je bil v zapisniku naveden kot uradni predstavnik kluba. Trener Jadrana in njegov pomočnik pa sta bila Nedžad Okčić in Alfred Jermaniš, nekdanja znana igralca Kopra.

ed23d8dfcb51f25da1ef8ab9b1ba5999
Druga zaporedna zmaga Nafte.

Nafta 1903: Raduha, Ploj (Malešević, 89), Živko (Leuštek, 80), Matas, Prahić, Grabant (Cvrtila, 65), Novinič kap., Paku, Vaš, Zeljko, Roginić. Trener: Franc Fridl.

5ea1836f383315cefe1edae94b2915ff
Prahić je izkoristil podajo Pakuja v 74. minuti.

Z enakim izidom so na gostovanju slavili tudi Beltinci, ki so nekoliko presenetljivo ugnali Rogaško z goloma Iva Balažica (50) in Mitje Mauka (72). Beltinčani so se na lestvici povzpeli že na 9. mesto, imajo pa devet točk manj od Nafte.