Novoletni turnir v badmintonu pripadel Dejanu Glazerju

Miha Šoštarič, 3. 1. 2020
Miha Šoštarič
Na turnirju v badmintonu je pri članih nastopilo 21 udeležencev.

V članski kategoriji na 6. novoletnem turnirju v badmintonu v Ljutomeru je nastopilo 21 tekmovalcev iz celotne Slovenije.

Igralci so bili na podlagi lanskoletnih rezultatov in naključnim žrebom razdeljeni v štiri predtekmovalne skupine, zmagovalci skupin pa so se uvrstili v polfinale. V velikem finalu je Dejan Glazer (BK Celje) z 2 : 1 (17, - 17, 11) premagal Grego Kovačeca (BK Limona Maribor), na tekmi za 3. mesto pa je Damir Tretinjak (ŠD Pristava) z 2 : 0 (13, 18) odpravil Vida Govejška (15, 18). Tekmovanja dvojic se je udeležilo 10 parov, ki so bili razdeljeni v dve predtekmovalni skupini. V nadaljevanje tekmovanja, kjer se je igralo na izpadanje, so se uvrstile po štiri najboljše dvojice iz vsake skupine. Zmagala je dvojica Sašo Krajnc/Simon Keze (BK Mladost Lendava), ki je v finalu z 2 : 0 (18, 16) premagala dvojico Dare Vargazon/Bianca Žitnik (BK Ljutomer). Tretje mesto je osvojila dvojica Laul Gaurav/Vid Govejšek (BK Celje), ki sta bila z 2 : 0 (11, 16) boljša od dvojice Aleš Potočnik/Arabela Alt (BK Ljutomer). V konkurenci igralcev do 15 let so nastopili trije. Prvo mesto je osvojil Alen Pukšič (Ljutomer), drugi je bil Vid Bogdan (Stročja vas), tretja pa Lara Weis (Križevci).