Ob remiju Slovenije Sirk in Šturm od 80. minute

Tomo Köleš, 24. 1. 2019
NZS
Slovenija B.

B reprezentanca Slovenije je v Marbellli na jugu Španije odigrala pripravljalno tekmo s Kitajsko U25, ki se je končala z 2 : 2 (1 : 1). Igralca Mure Rok Sirk in Klemen Šturm sta vstopila v 80. minuti.

Strelci: 1 : 0 Luka Zahović (25), 1 : 1 Liu Jun Shuai (32), 2 : 1 Vombergar (54), 2 : 2Liao Li Sheng (61).

Slovenija, ki so jo v glavnem sestavljali nogometaši iz prve slovenske lige, je po prvih desetih minutah preizkušanja moči nasprotnika nato prevladovala v polju in imela več priložnosti, Kitajci pa so bili nevarnejši iz prekinitev.

9691e6e80839aa0f6133d69208014f41
NZS
Luka Zahović je popeljal Slovence v vodstvo.

Naše je v vodstvo popeljal Luka Zahović v 25. minuti, ko je po podaji Amedeja Vetriha lepo zadel levi zgornji kot vrat Kitajcev -1 : 0. Za Kitajsko je izenačil kapetan Liu Shuai v 32. minuti po predložku iz kota, ko so nanj pozabili vsi v slovenski obrambi, zato mu ni bilo težko premagati vratarja Grego Sorčana - 1 : 1. To je bil tudi izid prvega polčasa.

36e101fd0cacef1fced743ceff2040f9
NZS
Andres Vombergar je bil strelec drugega zadetka za Slovenijo.

V 54. minuti je po podaji Amirja Derviševića iz kota z glavo žogo v mrežo zabil Andres Vombergar - 2 : 1. Znova so le za sedem minut izenačili Kitajci, in to po prostem strelu Liao Shenga - 2 : 2. To je bil tudi končni izid srečanja, čeprav je imel Vombergar na tekmi še tri izjemne priložnosti z glavo, a se je vselej izkazal kitajski vratar Fang. Mrežo pa je še enkrat v prvem polčasu zatresel Zahović, a je bil ob tem v prepovedanem položaju. Kitajci so imeli le dva nevarna strela iz igre, in to v začetku drugega dela, a je obakrat zelo dobro posredoval drugi slovenski vratar Nejc Vidmar.

058e8b90c02cbcdabe7c8d36a781c4c0
NZS
Slovenija B - Kitajska U25.

Slovenski selektor Matjaž Kek je dal možnost za igranje skoraj vsem v reprezentanci, in tako sta od 80. minute naprej zaigrala tudi igralca Mure Rok Sirk in Klemen Šturm. Kakšne priložnosti si nista ustvarila, je pa Sirk ob prekršku za nasprotnika izsilil edini rumeni karton na tekmi.
Začetna enajsterica Slovenije B:Sorčan, Klinar, Korun, Delamea Mlinar, Sikošek, Vetrih, Hotić, Dervišević (kap.), Požeg Vancaš, Zahović, Vombergar.
V nadaljevanju so priložnost dobili še:Vidmar, Vrhovec, Lazarević, Gnezda Čerin, Mlakar, Črnic, Sirk, Šturm, Klemenčič in Dobrovoljc.

449a0341d80ade321df51588f0684c40
NZS
Rok Sirk in Klemen Šturm.

nogomet reprezentanca Slovenija B marbella Kitajska U25 2 : 2 Rok Sirk klemen šturm