Odbojka: Kamničani rutinsko opravili s Panvito Pomgrad

Tomo Köleš, 2. 12. 2018
Kamničani so po slabi uri in pol igre rutinirano opravili s Panvito Pomgrad.

V 8. krogu 1. DOL je Calcit Volley v Murski Soboti s 3 : 0 (23 : 25, 23 : 25 in 16 : 25) premagal Panvito Pomgrad. Zmagoviti niz pa so v 2. DOL vzhod pri Turbini nadaljevale Sobočanke.

Favorizirani Kamničani so v Murski Soboti po slabi uri in pol igre rutinirano opravili z domačo Panvito Pomgrad, pa čeprav je bila tekma dejansko bolj izenačena kot kaže končni izid.Še posebej v uvodnih dveh nizih, ki sta se končala na razliko, pri čemer pa so v končnici obeh nizov vseskozi vodili Kamničani z občutno daljšo klopjo kot Sobočani.

3bfcf105a1f21cb3d57b76114d4acebe
Prva dva niza sta se končala s 23 : 25.

PANVITA POMGRAD:Pečnik, Vori, Pulko 7, Rojnik 11, Beravs 3, Flisar 3, Volovlek, Bogožalec 14, Bedrač 8, Marovt in Ratkai (oba libero).

CALCIT VOLLEY:Pereira 12, Bregar 5, Jereb 2, Ratek 2, Vidmar 10, Babkov, Štalekar 11, Lakner 1, Kotnik 9, Štembergar-Zupan 1, Ivković 1, Hribar in Golob (oba libero).

dbfcc80e56d4836814bffc4493b7b826
Aljoša Bogožalec je dosegel 14 točk.

Gorazd Flisar, kapetan Panvite Pomgrada: »Uvodna dva niza smo se borili, dobro začeli, ostro servirali in na tak način nadzorovali tekmo. Po dveh izgubljenih nizih pa smo nato popustili in tekma se je končala z zmago gostov s 3 : 0. Zdaj nas čakajo naporni treningi še naprej in zatem gremo na polno v Hoče. Dejansko nimamo več kaj dosti manevrskega prostora glede zbiranja točk kar pomeni, da proti Hočam v naslednjem krogu moramo biti uspešni.« Sobočani so osmi z dvema zmagama in šestimi porazi (8 točk).

a04bd6d2d4f31875759d4cd7ef04f36a
Jakob Rojnik je dosegel 11 točk.

V 8. krogu 1.A DOL (ž.) je Calcit Volley II v Kamniku prav tako s 3 : 0 premagal ŽOK Ljutomer.

39ad48c8899f7411b627b61f58d06ce4

Odbojkarice ŽOK Sobota pa so v 7. krogu 2. DOL vzhod v gosteh ugnale Turbino s 3 : 0.Največ točk za Sobočanke so dosegle: Ana Kolmanič 17, Pia Puklavec 13 in Katja Saje 11.

f9de2c1656f63a03e71d61bf5f63f3e6
Arhiv ŽOK Sobota
Turbina - ŽOK Sobota 0: 3.

V 8. krogu 3. DOL vzhod so Radenci in Panvita Pomgrad II s 3 : 0 premagali Fužinar II Sij Metal (v gosteh) oziroma Maribor II (doma).

6e13517039042dab9be16a9e6b05189c
Panvita Pomgrad - Calcit Volley 0 : 3.

V 7. krogu 3. DOL (ž.) vzhod pa je lendavska Murania v Zrečah izgubila z ekipo Swatycomet II Zreče s 3 : 1.