Odbojka: Maribor spet preveč neugoden za Panvito Pomgrad

Tomo Köleš, 17. 12. 2018

V 10. krogu 1. DOL je Panvita Pomgrad v dvorani OŠ I v Murski Soboti v prekmursko-štajerskem derbiju izgubila s svojim večno neugodnim rivalom Mariborom z 1 : 3. Svoje so malce dodali tudi sodniki.

Izidi nizov: 25 : 21, 19 : 25, 27 : 29,19 : 25).

Športna dvorana OŠ I v Murski Soboti, gledalcev 200, sodnika: Perčič in Milojevič (oba Ljubljana)
Panvita Pomgrad: Pečnik 4, Vori, Pulko 20, Beravs 4, Flisar 12, Volovlek 1, Bogožalec 25, Bedrač 3, Marovt 3, Novak in Ratkai (oba libero).

dc18fdf39ba9ec841e41dbf0760e2216
Zlatko Pulko je dosegel 20 točk.

OK Maribor: Mori, Planinšič 4, Mulec 7, Detela 17, Koblar, Možič 19, Donik 4, Uremovič 7, Kovačič, Virtič, Herman 6, Košenina in Križman (oba libero).

9370517b4e1147f503ccf43b8f60203d
Panvita Pomgrad - Maribor 1 : 3.

Slabi dve uri je tokrat v Murski Soboti trajal prekmursko-štajerski derbi, ki so ga po odločilnem tretjem nizu na koncu dobili borbenejši in srčnejši Mariborčani. Sobočani brez poškodovanega Jakoba Rojnika niso uspeli enakovredno parirati tekmecu.

62b918f4368051c8762a0f1754ee8f12
Maribor je bil spet preveč neugoden za Sobočane.

Prava drama se je dogajala v očitno odločilnem tretjem nizu. Tekmeca sta bila namreč v glavnem izenačena, pri čemer so predvsem po zaslugi boljšega bloka vmes največ za dve točki vodili odbojkarji Panvite Pomgrada Po številnih čudnih odločitvah ljubljanskega sodniškega dvojca Perčič/Milojevič in dveh rumenih kartonih za Panvito Pomgrad pa je po neodločenih 23:23 sledila dramatična končnica. Prvo zaključno žogo za tretji niz so si pri 23:24 priigrali Mariborčani, ki so na koncu po zapravljenih dveh domačih napadih Pulka izkoristili svojo tretjo zaključno žogo za zmago v nizih z 1:2.
Zadnji, četrti niz pa je bil zatem samo še formalnost.

285647a57e3a01974ece2d9c762474c5
V tretjem nizu so srečanje zaznamovale čudne sodniške odločitve.

Po tekmi v Murski Soboti sta povedala:
Sebastijan ŠKORC, trener Maribora: »Zavedali smo se, da nas v Murski Soboti čaka težka tekma. Vedeli smo, da ne bo Rojnika in tudi zato smo šli v to tekmo na polno. Sobočani so se dobro borili, potrebovali smo kar nekaj časa, da smo jih uspeli streti in po moje smo pravi obraz pokazali šele v zadnjem nizu. V tretjem nizu pa smo bili pač srečnejši in tudi zaradi tega nesemo pomembne tri točke domov v Maribor.

0407ddb6b448e8815ab6dcca8142b5a0
Maribor je zadovoljen zapuščal Mursko Soboto.

Dejan FUJS, trener Panvite Pomgrada: »V tej tekmi smo bili oslabljeni, že drugo tekmo smo brez sprejemalca Rojnika, pa tudi lažja poškodba Volovleka med tednom se je poznala, saj tokrat nanj resno nismo mogli računati. Z naše strani smo glede na razmere pokazali še dobro igro, čeprav se nam tokrat ni izšlo. V prelomnih trenutkih so svoje odigrale tudi čudne sodniške odločitve, in to ravno v trenutku, ko se je tekma lomila. Smo pa v odločilnem tretjem nizu naredili tudi sami preveč neumnih napak, kar nas je nato stalo niza in na koncu tudi boljšega rezultata od poraza s 3 : 1. Z ekipo, ki je bila danes na razpolago, smo pokazali praktično svoj maksimum, čeprav mimo sodniških odločitev pa žal tokrat res ne moremo.«