(FOTO) Sobočani nadaljujejo zmagoviti niz

Vestnik, 7. 11. 2021
Panvita Pomgrad : Črnuče

Panvita Pomgrad – Črnuče 3 : 0 (13, 19, 19).

Soboški odbojkarji so dobili še tretjo tekmo zapored. Po prvenstveni zmagi v Kranju (1 : 3) sta sledili še prepričljivi zmagi v Murski Soboti proti Radencem v pokalnem tekmovanju (3 : 0) in včeraj v 6. krogu Sportklub 1. A državne lige proti Črnučam, prav tako s 3 : 0 (13, 19, 19).

Panvita Pomgrad je tokrat nastopila brez obolelega Jureta Laknerja, kljub temu pa proti Črnučanom ni imela težjega dela. Dobro uro so potrebovali domačini pod vodstvom Dejana Fujsa, da so prišli do četrte prvenstvene zmage. Soboška ekipa ima zdaj 12 točk in zaseda tretje mesto. V sredo čaka Panvito Pomgrad gostovanje v Mariboru pri državnem prvaku.

Črnučani niso bili dorasel tekmec in zmaga domačinov ni bila niti enkrat pod vprašajem. O nemoči gostov priča tudi živčni izpad gostujočega trenerja Jurija Žavbija, ki je bil na začetku tretjega niza izključen. Morda bi gostje lahko dobili tretji niz, v katerem so vodili že z 18 : 14, a je nato na servis domačega organizatorja igre Urbana Drvariča prišlo do preobrata (22 : 18) in rutinske zmage domačih.

Panvita Pomgrad: Vinkovič 12, McConnell 12, Drvarič 7, Radović 5, Rojnik 13, Bedrač 2, Fužir, Novak, Hafner, Grabar, Vrabl in Vori (oba libero). Trener: Dejan Fujs.

V 1. B državni ligi za odbojkarje so Radenci z 0 : 3 (13, 12, 22) izgubili v Šempetru. V 1. B ligi za odbojkarice so Ljutomerčanke po popolnem preobratu s 3 : 2 (-18, -16, 15, 21, 13) v Ljubljani premagale Vital. Pucončanke na tekmo v Hoče k Formisu zaradi poškodb in bolezni niso odpotovale. Ker gostiteljice niso pristale na prestavitev tekme, bo le-ta najverjetneje registrirana s 3 : 0 za Formis. V 2. državni ligi za odbojkarice je Sobota doma z 1 : 3 (27, -12, -16, -20) klonila proti Prevaljam, Murania Lendava pa je v Šempetru izgubila z 0 : 3 (-12, -17, -15).