Odbojka: Sobočanke ekspresno odpravile Celjanke

Tomo Köleš, 25. 11. 2018

V 6. krogu 2. DOL vzhod (ž.) so odbojkarice ŽOK Sobota v dvorani OŠ II nadaljevale niz zmag in s 3 : 0 ekspresno odpravile igralke Celja. V prvi ligi je Panvita Pomgrad izgubila z ACH-jem s 3 : 1.

Izidi nizov ob zmagi Sobočank nad Celjankami: 25 : 17, 25 : 10, 25 : 6). Največ točk za domačinke so dosegle: Katja Saje 12, Pia Puklavec 9, Pia Krajcar 8 in Karolina Pavlič 6. Sobota je sedaj na drugem mestu s 15 točkami (5 zmag in 1 poraz), vodijo pa Braslovče z 18 točkami. V naslednjem krogu bodo Sobočanke gostovale pri četrtouvrščeni Turbini, ki ima prav tako 15 točk.

752b0e029919302e5365b718a96dc33b
Sobočanke so nadaljevale zmagoviti niz in so na drugem mestu lestvice.

V 7. krogu prve lige za člane je ACH Volley v Ljubljani premagal soboško Panvito Pomgrad s 3 : 1 (25 : 20, 16 : 25, 25 : 20, 25 : 15). Za soboške odbojkarje so največ točk dosegli: Jakob Rojnik in Aljoša Bogožalec po 13 ter Zlatko Pulko 11.

88d494de38873900a3bdc535001c8bcb
ŽOK Sobota - Celje 3 : 0.

V 7. krogu prve A lige za članice je SIP Šempeter v Puconcih premagal Roto-Kemo s 3 : 0, prvi niz se je končal s 27 : 29. Za Pucončanke so največ točk dosegle: Adela Pintarič 14, Ana Vilfan 9 in Iva Škraban 7.
Ljutomerčanke so gostile Koprčanke in izgubile z 0 : 3. Za Ljutomer so največ točk dosegle: Sara Kutnjak 6 ter Barbara Petek in Nataša Anželj po 5.

acc185e5a9296195d388570ed51e6162
Davorin Čeleš svoje varovanke odlično vodi tudi v 2. ligi vzhod.

V 6. krogu tretje lige vzhod za članice je Murania v Lendavi premagala III. ekipo Krima s 3 : 0, kar je bila druga zmaga Lendavčank v ligi.

64ecc47ab72229c45d713cea658783b5
Celjanke so bile nemočne proti Sobočankam.

V 7. krogu tretje lige vzhod za člane so Radenci v gosteh ugnali Mežico s 3 : 1. Za Radence so največ točk prispevali: Blaž Ajlec 26, Nik Škrjanec 18 in Rok Šinko 7. II. ekipa soboške Panvite Pomgrada je s 3 : 0 premagala II. ekipo SIP Šempetra. Za soboške odbojkarje so največ točk dosegli: Dino Vinkovič 13, Val Krajcar 7 in Aljaž Küčan 5.