Odbojkarji Panvite Pomgrad zmagali tretjič zapored

Vestnik.si, 16. 10. 2022
Arhiv kluba
Panvita Pomgrad je v Murski Soboti premagala Črnuče s 3 : 1.

V tekmi 3. kroga 1. A državne odbojkarske lige za moške je Panvita Pomgrad v Murski Soboti ugnala Črnuče s 3 : 1 in tako dosegla svojo tretjo zaporedno zmago v prvenstvu.

Sobočani so v Športni dvorani Osnovne šole I Murska Sobota pred približno sto gledalci v prvi domači tekmi premagali Črnuče s 3 : 1 (23, -17, 22, 17).

PANVITA POMGRAD: Rajnar, Šormaz 10, Avšič, Drvarič 2, Suhadolnik, Rojnik 19, Kovačič 3, Legen, Milovanović 15, Bedrač 5, Fužir 11, Vrabl in Novak (oba libero). Trener: Dejan Fujs.

ČRNUČE: Mihelčič 1, Prevorčnik, Rojnik 11, Oman 6, Sešek 11, Marovt 1, Jančič 2, Valenčič 15, Vilar, Ramšak, Češnovar 7, Karadža Pevc, Verdinek (oba libero). Trener: Iztok Kšela.

Domačini so tekmo za razliko od sredine evropske tekme začeli precej bolje in sproščeno. Igra je bila zanesljiva, brez večjih napak, dobro je deloval tako napad kot tudi obramba. Tako so predvsem po zaslugi Milovanovića (v prvem nizu je dosegel 8 točk) povedli z 8 : 4 in 10 : 6, a takoj zatem naredili nekaj napak in domači trener Fujs je bil pri izidu 10 : 10 primoran vzeti prvi odmor na srečanju. Ta se je obrestoval zgolj na kratko, saj so Sobočani takoj v nadaljevanju povedli s 13 : 10, gostje pa so izenačili na 13 : 13 ter niso dovolili domačim, da bi se odlepili za več kot točko vse do izida 16 : 16. Po dveh uspešnih akcijah Rojnika v bloku in napadu so domači vendarle prišli do vodstva z 19 : 16 ter kasneje tudi do vodstva z 22 : 17. Gostje so se sicer uspeli približati na 24 : 23, vendar pa je Šormaz z uspešnim napadom po nekaj več kot dvajsetih minutah igre niz uspešno zaključil z napadom za zmago v prvem nizu s 25 : 23.

1
Arhiv kluba

Drugi niz se je začel z izenačeno igro, saj so gostje s raznovrstno igro uspeli držati priključek z domačini, ki so bili v vodstvu zgolj za točko ali dve vse do izida 12 : 10. Sledil je preobrat, ko so po seriji štirih servisov Češnovara gostje sploh prvič povedli, celo z 12 : 15. Serijo je z uspešnim domačim napadom prekinil Nenad Šormaz za 13 : 15, a so gostje po seriji točk v nadaljevanju prišli do visokega vodstva s 13 : 20. Najprej je za 13 : 17 poskrbel Valenčič, Mihelčič je takoj zatem z enoročnim blokom zaustavil Šormaza za 13 : 18, Oman pa je z napadom za 13 : 20 postavil temelje za zmago v drugem nizu, ki so ga gostje v nadaljevanju varno pripeljali do konca in po bloku Matica Rojnika zmagali s 25 : 17.

Tretji niz je domači trener Fujs na klopi pustil Šormaza, ki ga je zamenjal Fužir. Ta je v nadaljevanju pokazal kvalitetno predstavo. Domačini so vodili praktično od začetka do konca. Najvišjo prednost v prvem delu niza so imeli pri izidih 6 : 2, 11 : 7 in 16 : 12. Gostje so nato znižali na 16 : 14 in imeli obetaven napad za priključek, a je po neuspešnem napadu Marovta, ki je žogo poslal v avt, priložnost splavala po vodi, domačini pa so prešli v vodstvo z 19 : 15, v nadaljevanju še z 21 : 17. Ko so se gostje približali na 21 : 19 je premor zahteval domači trener Fujs, ki je domače predramil, Fužir pa je z uspešnim napadom zaključil tretjo zaključno žogo za zmago domačih s 25 : 22.

1
Arhiv kluba

Če so Sobočani v prvih dveh krogih prvenstva znali slabše začeli uvode nizov, je bilo na prvi domači tekmi drugače. Tako je bilo tudi v četrtem nizu, kjer domačini gostov niti enkrat niso pustili do vodstva. Slednji so se sicer vztrajno vračali, a pri tem izgubili nekaj energije za preobrat, ki bi jim prinesel presenečenje v Murski Soboti. Po 11 : 10 za domače so gostje popustili in domači so prišli do vodstva z 21 : 14, kar je zadostovalo za mirno končnico. Tekmo je zaključil Fužir, ki je z udarcem na blok out priigral domačim zadnjo točko in zmago s 3 : 1.