OK Ljutomer je bil najboljši na mivki

Tomo Köleš, 11. 7. 2019
Miha Šoštarič
Finale 14. sezone poletne lige v odbojki na mivki ŠZ Ljutomer.

S sklepnim turnirjem se je na ljutomerskem mestnem kopališču končala 14. sezona poletne lige odbojke na mivki Športne zveze Ljutomer.

Šestnajst ekip, ki so bile razdeljene v dve skupini, je v minulih dveh mesecih najprej odigralo pet predtekmovalnih turnirjev, iz vsake skupine pa so se po štiri ekipe uvrstile na sklepni turnir, na katerem so največ uspeha imeli člani odbojkarskega kluba (OK) Ljutomer.

e9ffa69e6083b9ad7383da4a84d82bfd

Zaključni turnir so izvedli na letnem kopališču v Ljutomeru, v polfinale, kjer so se ekipe merile na dva dobljena niza do 15 osvojenih točk, pa so se uvrstili OK Ljutomer, ŠD Cven, Expano team ter Društvo cvenskih čehov in diklin.

cac1a85d2fb20d4e14e58cb598dee590

V prvem polfinalu je OK Ljutomer z 2 : 0 (9, 12) premagal ŠD Cven, Expano team pa je bil prav tako z 2 : 0 (4, 15) boljši od Društva cvenskih čehov in diklin. V tekmi za tretje mesto je Društvo cvenskih čehov in diklin z 2 : 0 (11, 9) premagalo ŠD Cven.

672fea50b0ac818329e64e00ae0e611f

V velikem finalu sta se ekipi pomerili na dva dobljena niza do 21 osvojenih točk. OK Ljutomer je v izredno izenačeni tekmi slavil z 2 : 0 (19, 19).Za zmagovalno ekipo so na zaključnem turnirju igrali Nika Kosi, Niko Vogrinec in Boris Smodiš, v predtekmovanju pa so jim pomagale še Lisa Rosić, Monika Panič Puconja in Maša Panič Šiško.