(FOTO) Olimpija zarila nož v srce Pomurk v 90. minuti

Vestnik.si, 21. 3. 2022
ŽNK Nona Pomurje Beltinci : ŽNK Olimpija Ljubljana

V 14. krogu slovenske ženske nogometne lige so igralke ŽNK Nona Pomurje Beltinci v Bratoncih v derbiju z Olimpijo izgubile boleče z 0 : 1, saj so dobile gol v zadnji minuti rednega dela.

ŽNK Nona Pomurje Beltinci - ŽNK Olimpija Ljubljana 0 : 1 (0 : 0)

Igrišče Bratonci, 150 gledalcev, sodnik: Janko Golob (Hajdina).

Strelka: Klopčič (90).

Rumeni kartoni: K. Horvat; Klopčič, Vindišar, Milović, Kos.

žnk-nona-pomurje-beltinci, žnk-olimpija-ljubljana, ženski-nogomet, žnk

ŽNK Nona Pomurje Beltinci: Kocijan, Kolar (Vilčnik, 91), Korošec, Kolbl kap., Rozmarič, Čanjevac, Kos, K. Horvat, Makovec, Dimitrijević, Eferl (Kirilenko, 46). Trener: Marjan Rajbar.

ŽNK Olimpija Ljubljana: Šapek, Kos, Kralj, Duronjić, Bratuša (Prša, 70), Rogan kap., Milović, Vindišar, Križaj, Klopčič, Mori. Trener: Milomir Kondić.

Igralke ljubljanske Olimpije so srečno in spretno dobile derbi 14. kroga s Pomurkami, kar pomeni, da je stanje na vrhu lestvice pred začetkom zadnje tretjine prvenstva izenačeno. To je bil prvi poraz igralk ŽNK Pomurje, ki so na derbiju v Ljubljani zmagale z 2 : 0. Sedaj so Ljubljančanke vrnile udarec na srečanju, ki je bilo bolj delavno in bojevito, kot pa prepredeno z veliko priložnostmi, čeprav sta obe ekipi zatresli tudi okvir vrat.

Ko je Lara Klopčič že v 3. minuti prejela rumeni karton, si verjetno še nihče ni mislil, da bo prav ona na koncu tekme strelka odločilnega zadetka. To se je zgodilo, ko se je 89. minuta že prevešala v 90. minuto. Evelina Kos je po prostem strelu s sredine igrišča poslala žogo pred vrata, kjer so jo domače branilke uspele odbiti samo na nogo Klopčičeve, ki je iz bližine zadela desni zgornji kot vrat Ive Kocijan.

Igralke Olimpije so sicer že v 76. minuti po kotu zabile žogo pod prečnik, a je bil takrat zadetek upravičeno razveljavljen zaradi prekrška nad Kocijanovo. V prvem polčasu jim je veselje dvakrat preprečil okvir vrat, najprej v 20. minuti po strelu Adrijane Mori z glavo, nato pa še v 34. minuti, ko je vratnico zadela Urška Bratuša.

V 52. minuti je okvir vrat rešil tudi gostje. Po strelu Špele Kolbl se je žoga od ene od branilk Olimpije odbila v prečnik in nato nazaj do Ivane Kirilenko, ki pa je ni uspela pospraviti  v mrežo.

Najlepšo priložnost za Pomurje je imela Kaja Korošec v 78. minuti, ko je iz prostega strela s 30 metrov zadela stičišče prečnika in vratnice.