(FOTO) Oslabljene Sobočanke niso bile kos Braslovčankam

Vestnik.si, 11. 2. 2021
Aleš Cipot
ŽOK Sobota : Braslovče

V zaostali tekmi 5. kroga prve B-lige so igralke ŽOK Sobota doma v dvorani OŠ II izgubile z ekipo Braslovč z 0 : 3 (18 : 25, 13 : 25, 12 : 25).

ŽOK Sobota: Babič (C) 5, Saje 7, Weingerl 1, Črnko 1, Demirtas (L), Krajcar 10, Puklavec 1, Cirkvenčič, Copot, Flegar. Trener: Miha Žalig.

žok-sobota, braslovče
Aleš Cipot

OK Braslovče: Bednajič, Šketa Rozman 17, Zbičajnik (C) 2, Kodrun 1, Šalej, Jelen (L), Posedel 3, Marolt (L), Oštir 1, Puckmeister 8, Fužir 9, Medved 13, Križnik. Trener: Zvone Zbičajnik.

Aleš Cipot

Tudi tokrat je Sobota nastopila v še bolj zdesetkani postavi, saj so zaradi epidemije in z njo povezanih omejitev ter karanten manjkali prvi trener Davorin Čeleš in štiri igralke prve postave. Domačinke so morale tako tekmo odigrati v zelo spremenjeni postavi in z mlado Cirkvenčičevo in liberom Saško Črnko na mestu organizatorke.

Aleš Cipot

Okrnjeni zasedbi primerno so vsi trije nizi minili v premoči gostij iz Braslovč. Domačinke so sicer prvi niz začele dobro in povedle s 3 : 1, a so nato pobudo prevzele gostje in vodile do konca niza.

Aleš Cipot

Drugi in tretji niz sta ponudila podobno predstavo, saj domačinke glede na vse niso mogle biti enakovreden nasprotnik.

Aleš Cipot

Ne glede na vse so igralke ŽOK Sobota vseeno nudile dober odpor in na koncu športno čestitale gostjam iz Braslovč, ki jih je potrebno posebej pohvaliti za fair play in športno predstavo.

Aleš Cipot

Igralkam ŽOK Sobota pa vse pohvale za prikazano igro skozi vso sezono, saj niti ene tekme niso odigrale v kompletni postavi in vseskozi tekmujejo in trenirajo z mankom igralk na vsej pozicijah, kar je posledica okužb in bolezni.

Aleš Cipot

V petek čaka Soboto gostovanje v sosednjih Puconcih, kjer bodo odigrale 16. kolo.