Panonci pri Partizanu poteptali sodnike

Tomo Köleš, 25. 5. 2019
Oste Bakal
Ekipi KMN Panonska in Okrožno sodišče MS.

V "vroči" prijateljski tekmi v malem nogometu sta se na asfaltnem igrišču pri soboškem TVD Partizan pomerila KMN Panonska in Okrožno sodišče Murska Sobota.

Gotovo je vsem jasno, da je mali nogomet, bodisi na travi, na asfaltu ali v dvorani na skrajnjem severovzhodu države zelo priljubljen. Igrajo ga že mladi, odrasli in tudi veterani, nekateri bolj resno in „profesionalno", v različnih ligah in na turnirjih, mnogi pa predvsem ljubiteljsko in iz lastnega zadovoljstva.

Med tekmo je sicer bilo tudi nekaj iskric, zato je sodnik Oste Bakal (Gornja Radgona) moral nekoliko ohladiti ogrete glave. Kljub temu se je pozneje vse to pozabilo ob špricarju, bograču in prijetnem klepetu ter druženju. In prav to je, poleg razgibavanja in rekreacije po napornem delu, najpomembnejše na tovrstnih srečanjih.

In prav takšna je bila tekma, ko so se prijatelji iz Murske Sobote in okolice udarili na asfaltnem malonogometnem igrišču ob Partizanu v prekmurski prestolnici. Na nasprotnih straneh sta stali ekipi Okrožnega sodišča Murska Sobota in ena najstarejših najbolj znanih malonogometnih ekip na na širšem območju Pomurja sploh, KMN Panonska.
Čeprav so „profesionalci", ki igrajo v eni najmočnejših asfaltnih lig na tem koncu države, nastopili v nekoliko kombinirani postavi članov in veteranov, so bili pravosodni organi znova nemočni. Posebej suvereni so bili člani KMN Panonska v prvem delu prvega polčasa, ko so že po slabih desetih minutah vodili s 3 : 0. Šele takrat so se tudi „sodniki" prebudili in se nekoliko bolje upirali ter do polčasa znižali na 2 : 3. Na njihovo žalost sta daljša klop Panonske in predvsem razpoložena Niko Regvat in Damjan Žilavec, ki sta skupaj dosegla devet zadetkov, botrovala k temu, da je v drugem polčasu bilo še hujše.

1b462790c003c3e8c3f092e4eddfc50e
Oste Bakal

Spet so „Panonci“ hitro dosegli tri zadetke, nato še tri in na koncu je bil izid kar visok (9 : 4), saj je tudi ekipa pravosodja imela kar nekaj priložnosti, a zvečine jih ni izkoristila.
KMN Panonska – Okrožno sodišče MS 9 : 4 (3 : 2)
Strelci: Niko Regvat 5, Damjan Žilavec 4 za KMN Panonska; Denis Horvat 2, Tomaž Pavel in Srečko Vinkovič po 1 za Okrožno sodišče MS.
KMN Panonska: Uroš Špiclin, Ivo Bohar, Feliks Nemec, Damjan Žilavec, Jože Bavčar, Denis Žido, Matej Šinko, Danilo Markovič, Niko Regvat. Trener: Janez Sobočan.
Okrožno sodišče MS: Stanislav Jug, Milan Regvat, Denis Horvat, Srečko Vinkovič, Tomaž Pavel, Igor Vogrin, Tine Novak. Trener: Milan Regvat.

mali nogomet MURSKA SOBOTA partizan KMN Panonska Okrožno sodišče 9 : 4