(FOTO) Panvita Pomgrad blizu presenečenja le v prvem nizu

Vestnik.si, 21. 1. 2021
Jure Zauneker
Odbojkarska tekma med Panvita Pomgrad in ACH Volley

Aktualni državni prvaki, odbojkarji ACH Volleya iz Ljubljane, so v Murski Soboti upravičili vlogo favorita in domačo Panvito Pomgrad v 16. krogu nadigrali s 3 : 0.

PANVITA Pomgrad – ACH Volley 0 : 3
Izidi nizov: 24 : 26, 16 : 25, 13 : 25.

murska-sobota, odbojka, panvita-pomgrad, calcit-volley, druga-tekma

Športna dvorana OŠ I v Murski Soboti, tekma brez gledalcev, sodnika: Sanja Miklošič in Tomaž Melavc.
PANVITA POMGRAD: Ražnatović 5, Potočnik, Vinkovič 3, Drvarič 4, Radović 6, Rojnik 15, Flisar, Lakner 1, Novak, Bedrač 6, Grabar, Vrabl in Vori (oba libero). Trener: Dejan Fujs.

ACH VOLLEY: Ropret 1, Pernuš, Toukhteh 7, Pavlovič, Bošnjak, Okroglič 7, Rutar, Pokeršnik 15, Videčnik 10, Kök 3, Djurić 7, Vučićević 9, Toman in Dagostino (oba libero). Trener: Matija Pleško.
Aktualni državni prvaki, odbojkarji ACH Volleya iz Ljubljane, so v Murski Soboti upravičili vlogo favorita in domačo Panvito Pomgrad nadigrali s 3 : 0. Pa čeprav so se morali za zmago predvsem v prvem nizu pošteno potruditi, saj so domačini po vodstvu s 24 : 22 zapravili dve zaključni žogi za presenečenje.

Še največ odbojke na dobro uro trajajoči tekmi smo tako videli v uvodnem nizu. Sobočani pod taktirko trenerja Dejana Fujsa, ki je razglašeno moštvo prevzel od predhodnika, Aleša Hribarja, so se favoriziranemu nasprotniku upirali hrabro. Z domiselno ter kombinatorno igro so vmes v uvodnem nizu vodili za dve točki pri 12 : 10 in 16 : 14, da bi nato Ljubljančani izid izenačili na 17. točki za razburljivo končnico. Na začetni udarec sprejemalca, Jakoba Rojnika si je nato Panvita Pomgrad priigrala prednost 20 : 18. In si nato po uspešnem napadu mladega Dina Vinkoviča, ki je pred tem zamenjal nerazpoloženega Branislava Radovića, priigrala prvo zaključno žogo pri 24 : 22. Nato pa se je ustavilo. Sobočani kot da bi se ustrašili renomiranega nasprotnika in od presenečenja ni bilo nič. Po zapravljenem napadu Rojnika je prvi niz zaključil nezaustavljivi Mitar Djurić.

V drugem nizu pa so aktualni državni prvaki prestavili v višjo prestavo. Trener Ljubljančanov, Matija Pleško, je na mestu sprejemalca Mateja Köka zamenjal z Juretom Okrogličem kar je v nadaljevanju obrodilo sadove. ACH je strnil vrste in tudi po poškodbi gležnja Djurića, ki ga je uspešno zamenjal Božidar Vučićević, prepričljivo nizal točko za točko. A se je pri vodstvu 12 : 7 za Ljubljančane vseeno ustavilo in Panvita Pomgrad je pri 14 : 15 izid skorajda izenačila. Nato pa je na servis prišel bloker Matic Videčnik, ki je s pomočjo mreže srečno nanizal tri točke neposredno z začetnim udarcem in ACH je dobil tudi drugi niz.

Zadnji, tretji niz pa je bil nato zgolj še formalnost. Sobočani so se vdali v usodo, pa čeprav so aktualnim državnim prvakom vseeno uspešno parirali do 10. točke in na tej tekmi pokazali bistveno več kot na prejšnjih. Pri ACH-ju je Okroglič ostal na igrišču, pri Panviti Pomgrad pa je Fujs še enkrat zamenjal nerazpoloženega Radoviča z mladim Vinkovičem, a preobrata ni bilo. Amir Toukhteh je prerešetal soboško zasedbo s servisom in trojni ljubljanski blok je na Rojnikov neizdelan napad zaključil tekmo z maksimalnih 0 : 3.

Panvito Pomgrad v soboto čaka izjemno pomembna tekma v boju za obstanek v Novem mestu proti Krki.