Pia Wolf in Jurij Humbel državna podprvaka

Vestnik.si, 30. 9. 2022
Arhiv AK Pomurje
Državno prvenstvo v Kopru.

V Kopru je v bilo atletsko prvenstvo Slovenije za pionirje U12 in U14. V obeh kategorijah je nastopilo šestnajst atletov iz AK Pomurje.

Atleti Pomurja so osvojili dve srebrni medalji, tri četrta mesta, eno peto in eno šesto ter deveto mesto itd., ter dosegli veliko osebnih rekordov.

Najuspešnejši so bili v tekih na srednje proge, kjer sta srebrni medalji dobila najprej Pia Wolf v kategoriji pionirk U14 v teku na 1000m (3:11.14) in nato še Jurij Humbel v kategoriji pionirjev U12 v teku na 600m (1:51.10).

Mia Meznarič je bila četrta v teku na 60m (8.29) in peta na 200m (27.25). Nastopila je v kategoriji pionirk U14.

V kategoriji pionirjev U12 so se med najboljših deset uvrstili štirikrat:

Tudi Iva Prettner je med pionirkami z 31.71m dolgim metom vorteksa osvojila odlično četrto mesto.

Neo Puhar Zorko pa je bil deveti v skoku v daljino (3,35).

V AK Pomurje so pohvalili še Laro Osojnik, Elo Ficko, Laro Sreš, Maja Bačiča, Pio Zver, Jurija Štefaneca, Mijo Trček, Niko Cimerman, Živo Nonkovič in Leono Zajmi za borbene nastope in odlične rezultate.