Pikado: V lendavski ligi prvi West Pince; Kiraly nastopil v Španiji

Vestnik, 4. 12. 2018
Zauneker Jure

Lendavčan Ludvik Kiraly tekmoval na treh turnirjih v Španiji.

V lendavski pikado ligi so minuli vikend odigrali četrti krog tekmovanja. Presenetljiv poraz so v Dolini doživeli igralci Bara Matko iz Kapce, ki jih je premagala ekipa Kvatro Gal I. Zmagali so z izidom 9-7.

9. Retro plus (1)

Lendavčan Ludvik Kiraly, ki nastopa za Pikado klub Čuka iz Velenja, se je z ekipo udeležil tekmovanja za ligo prvakov v pikadu v Španiji. Slovenski prvaki so proti prvaku Španije izgubili z 5– 8, proti prvaku iz Rusije pa so zmagali z 11– 2. PK Čuka se trenutno nahaja na prvem mestu razpredelnice, ekipi, ki bosta tekmovanje končali na prvih dveh mestih, pa se bosta udeležili zaključnega turnirja. Kiraly je v Španiji nastopil še na Odprtem turnirju v pikadu, kjer je med 60 igralci zasedel 9. mesto, ter Euro rang turnirja, kjer pa je končal na 33. mestu. Na slednjem turnirju je sicer tekmovalo 150 igralcev iz celotne Evrope.