Pod kapelsko kletjo brez zmagovalca

Miha Šoštarič, 14. 9. 2019
Miha Šoštarič
Kapela Ekosen - Krajna 2 : 2.

Dvoboj lige ENA v malem nogometu na travi med NK Kapela Ekosen IR paneli in KMN Krajna se je končal z izidom 2 : 2 (1 : 1).

Potem ko je bila tekma 1. kroga skupine B lige ENA med ŠD Arko Ključarovci in NK Kapela Ekosen IR paneli zaradi nastopa ekip na Socca ligi prvakov v Mariboru prestavljena na 9. oktober, je bila z dvobojem 2. kroga odigrana prva tekma sezone v skupini B. Na igrišču pod kapelsko kletjo sta se pomerila NK Kapela Ekosen IR paneli in KMN Krajna, tekma pa se je končala z neodločenim izidom 2 : 2 (1 : 1).

mali-nogomet, liga-ena, kapela, krajna
Kapela Ekosen IR paneli.

Za domačine so tekmo pričeli: Alen Buzeti, Viktor Belak, Daniel Frčko, Nejc Grandošek, Aleksander Mulec, Aleksander Nedižavec, Karel Šalamun in Blaž Živko, za goste pa Robin Mesiček, Nejc Benko, Uroš Bodanec, Patrik Bukovec, Nejc Celec, Aleš Hari, Žan Rokav, Timotej Vogrinčič in Timotej Šiftar. Maloštevilni gledalci so videli zanimivo predstavo, v kateri sta imela glavni vlogi oba vratarja Alen Buzeti in Robin Mesiček, ki sta ubranila številne strele.

KMN Krajna.

Gostje so dvakrat vodili, obakrat pa je v polno zadel Timotej Vogrinčič. Najprej je svojo ekipo v vodstvo popeljal v predzadnji, 24. minuti prvega polčasa. Vendar je bilo slavje kratkotrajno, saj je pred odhodom na odmor za izenačenje zadel Aleksander Nedižavec.

V drugem polčasu je Vogrinčič za vodstvo KMN Krajna zabil v 42. minuti, štiri minute za tem pa je končni izid dvoboja postavil Nejc Grandošek.

Liga ENA letos v predtekmovanju poteka v štirih skupinah, od tega sta dve sestavljeni iz ekip iz dežele ob reki Muri. V skupini A sta bili med tem odigrana že dva kroga. ŠD Teksas bar Videm je z 8 : 3 premagalo ŠD Tropovci Tišina, slednje pa je v četrtek na domačem igrišču z 1 : 2 klonilo proti KMN Pečarovci. Za domače je zadel Urban Bertalanič, za zmago gostov pa sta poskrbela Damir Fujs in Zoran Horvat.