Pokal: Nafta po enajstmetrovkah napredovala v osmino finala

Vestnik.si, 9. 11. 2022
Nafta 1903 in Triglav kranj.

Obračun šestnajstine finala pokala Pivovarna Union med Nafto in kranjskim Triglavom v Lendavi je prinesel zmagovalca šele po streljanju enajstmetrovk.

Nafta 1903 - Triglav Kranj 5 : 4 po enajstmetrovkah, 1 : 1 po podaljških (0 : 0)

Športni park Lendava, 100 gledalcev, sodnik: Bojan Tkalčič (Maribor).

Strelca: 0 : 1 Kopač (111), 1 : 1 Szabo (119, 11 m).

Rumeni kartoni: Haljeta, Urh, Brkić, Pigac, Boer (trener); Skok Jekovec, Kim.

Uspešno izvedene enajstmetrovke: Sulejmanović, Novinič, Haljeta, Drk, Szabo; Kim, Kregar, Brkić, Pantelić.

Neuspešno izvedena enajstmetrovka: Šalja (Triglav Kranj).

Nafta 1903: Močić, Čuček Bezjak (Pigac, 54), Brkić (Plej, 68), Sulejmanović, Haljeta kap., Drk, Igrec (Feher, 54), Szabo, Kumer, Papp (Novinič, 79), Urh. Trener: Gabor Boer.

Triglav Kranj: Mrežar, Brkić, Šalja kap., Skok Jekovec, Jakupovič (Kim, 46), Kopač (Pokorn, 116), Čeh (Kregar, 46), Matko, Čadež, Bobarić (Ivetić, 46), Petrović (Pantelić, 46). Trener: Safet Hadžić.

lendava, nogomet-nafta-1903-triglav-kranj

Vse pomembno se je zgodilo šele po koncu rednega dela. V drugem podaljšku je v 111. minuti sprožil Matic Kopač, žoga pa se je od Dominika Drka odbila v mrežo - 0 : 1.

Domači so izenačili po dvomljivi enajstmetrovki v 119. minuti. Barnabas Feher je bil namreč že s hrbtom obrnjen proti vratom gostov, žogo pa je iz njihovega kazenskega prostora želel podati nazaj v polje, takrat pa naj bi ga od zadaj z udarcem v gleženj na tla spravil Dohyun Kim. Kakorkoli že, zanesljiv izvajalec najstrožje kazni je bil Bence Szabo - 1 : 1.

Po 120 minutah se je moralo pristopiti k izvajanju enajstmetrovk, pri katerih so bili natančni vsi izvajalci razen Verona Šalje, ki mu je Stefan Močić ubranil udarec. Lendavčani so se tako z dobršno mero sreče uvrstili v naslednji krog pokala Pivovarna Union.