Pokal Slovenije: Dober odpor Pomurja proti prvoligašu Kopru

Tomo Köleš, 13. 12. 2018

Zdesetkani rokometaši Pomurja so se v šestnajstini finala pokala Slovenije v domači dvorani presenetljivo dobro upirali prvoligašu Kopru in na koncu izgubili le za deset golov (26 : 36). Ob polčasu so zaostajali le za dva zadetka (17 : 19).

Zaradi poškodb, bolezni in študijskih obveznosti precej oslabljena ekipa Pomurja, ki je v 1.B ligi na zadnjem mestu, je v dvorani OŠ III v Murski Soboti pokazala presenetljivo dobro in strastno igro proti prvoligaški ekipi RD Koper 2013, ki je v 1. NLB ligi na petem mestu.

539072ad61ab4952a4c4b9040bb3520a
Najboljši pri Pomurju je bil Jan Osterc z 10 zadetki.

Pomurci so proti Primorcem celo povedli (1 : 0), v prvem polčasu pa so ves čas držali zmeren priključek. Sredi prvega dela so se celo približali na gol zaostanka, zaradi česar je moral trener Kopra, nekdanji reprezentant Uroš Rapotec, vzeti celo minuto odmora, da je oštel svoje igralce. A kljub vsemu so rokometaši Pomurja nadaljevali borbeno in končali prvi polčas le z majnim zaostankom - 17 : 19. V tem delu se je izkazal tudi vratar Pomurja Dorotej Černela.

dd8449b01f8af67c41e2855d48c036cc
Veselje vodstva RK Pomurje ob dobri igri in zadetkih njihovih varovancev.

Rapotec, ki je videl, da je vrag vzel šalo, je v drugem polčasu poslal na parket najmočnejšo postavo na čelu z najboljšim vratarjem, in Primorci so takrat naredili večjo razliko. V drugem delu drugega polčasa je domači trener Alan Potočnjak v vrata poslal komaj 17-letnega čuvaja mreže Fabijana Mariča Vilda, pa tudi on ni bil velikokrat premagan, saj so streli rokometašev Kopra večkrat leteli mimo vrat ali pa v vratnico. Kljub temu so Primorci držali varno razliko, čeprav so domačini do konca igrali z željo po dosegi zadetka. Končalo se je s povsem znosnim izidom za Pomurje: 26 : 36, kar so domači gledalci nagradili s pristnim aplavzom.

665134ecaca63690eed8c8ede783de6a
Mladi vratar Pomurja Fabijan Marič Vild.

Kar je velik napredek od pokalnih srečanj s Celjem v preteklosti, ko so pomurski rokometaši enkrat izgubili z 11 : 44, drugič pa s 25 : 50.
RK Pomurje: Jan Osterc 10, Gregor Falež 5, Filip Bombek 4, Boštjan Žižek Cvetko 3, Marko Štumpf 1, Jernej Hedl 1, Vasja Kozelj 1, Aljaž Hameršak 1.

303342a9c39f54b05ab382a4744cc367
Jernej Hedl je dosegel en zadetek.

RD Koper 2013: Marko Matijaševič 7, Adam Bratkovič 7, Nejc Planinc 6, Dani Zugan 5, Žiga Smolnik 4, Nino Grzentič 2, Jaka Moljk 2, Tilen Sokolič 2, Domen Stopar 1.

91bb414da9bf7405e95548f27099a5eb
Koprčani so po prvem polčasu spoznali, da je vrag odnesel šalo.

20f8f8d1ce0d98c17a85e6ee64833024
Rokometaši Pomurja so v šestnajstini finala pokala Slovenije izgubili proti Kopru.

da84145f90ca0304a1baaa47d1ee9a36

10a6dce3d5152c87877f5586d24d7f04

9a04b327e36fc43f38cecc4ce75e4c18

8165ed3ad12d99a760d0c3e7d89a0e63