(FOTO) Pokalni prvak Pomurja OZ KMN Puconci, Mitja Poredoš najboljši igralec

Vestnik.si, 23. 10. 2021
Facebook OZ KMN Puconci.
Ekipa OZ KMN Puconci.

V Pečarovcih je bil odigran turnir v malem nogometu Ekosen Open 2021 za pokalnega prvaka Pomurja, ki bo nato nastopil na sklepnem turnirju za pokalnega prvaka Slovenije.

V Pečarovcih je nastopilo šest ekip, ki so bile razdeljene v dve skupini. Zmagovalec turnirja je postala ekipa OZ KMN Puconci, ki je v finalu, kjer se je igralo dvakrat po 15 minut, premagala moštvo SLIFAS iz Moravskih Toplic z 2 : 1 (0 : 0).

pečarovci, mali-nogomet, turnir-v-malem-nogometu
Turnir v malem nogometu.

Na tretje mesto se je uvrstil KMN Sebeborci, na četrto pa NK Kapela. Sebeborci so dobili tekmo za tretje mesto s 3 : 0 (b. b.).

V prvem polfinalu je SLIFAS ugnal Sebeborce s 7 : 3 (4 : 1), v drugem polfinalu pa je bila ekipa OZ KMN Puconci boljša od NK Kapela z 2 : 0 (0 : 0).

Za najboljšega igralca turnirja je bil izbran Mitja Poredoš, za najboljšega vratarja pa Sandi Temlin, oba iz zmagovalne ekipe OZ KMN Puconci. Najboljši strelec je bil Rok Bencik iz ekipe SLIFAS s 5 zadetki.

Tule so še vsi izidi v skupini A (igralni čas je bil dvakrat po 12 minut): KMN Sebeborci - Avtohiša Meško 2 : 1, KMN Sebeborci - NK Kapela 2 : 3, Avtohiša Meško - NK Kapela 1 : 2.

Skupina B: SFILAS - Tropovci-Tišina 3 : 1, SFILAS - OZ KMN Puconci 1 : 0, Tropovci-Tišina - OZ KMN Puconci 0 : 1.

Prvi od regijskih turnirjev za naslov pokalnega prvaka je bil že odigran v Mariboru, drugi je bil ta v Pečarovcih, na vrsti pa sta še turnirja v Šentjerneju in Radovljici. Na vseh turnirjih bodo prisotni predstavniki Slovenske malonogometne zveze in njihovi sodelavci, ki bodo izbirali igralce za popolnitev slovenske malonogometne reprezentance, ki se bo aprila 2022 udeležila svetovnega prvenstva v malem nogometu (Socca World Cup 2022 v mehiškem Cozumelu).