Poljska: Janža v "vseslovenskem" dvoboju zasenčil Boharja in Sirka

Tomo Köleš, 28. 7. 2019
Arhiv Gornik Zabrze

V poljski prvi ligi, tako imenovani Ekstraklasi, je že v 2. krogu prišlo do mini slovenskega oz. pomurskega obračuna. Med sabo sta se pomerila Gornik Zabrze in Zaglebie Lubin.

Končni izid na Areni Zabrze pred 17 tisoč gledalci je bil 1 : 0 za Gornik, strelec pa je bil Jesus Jimenez v 73. minuti. Zmagovalec vseslovenskega oz. mini pomurskega dvoboja je bil Erik Janža, ki je odigral celo tekmo za zmagovalno moštvo, deloval pa je na levem boku. Bil je tretji najboljši podajalec svoje ekipe - od 55 podaj jih je bilo 42 natančnih (76 odstotkov), bil je na vrhu nevarnih asistenc za strel na gol (2/2), po pretečenih kilometrih (11,46 km) pa je bil prav tako na tretjem mestu pri svojem moštvu.

81969e74849e6abb30f24a18e96cd783
Erik Janža se je izkazal v dresu Gornika.

V dresu ekipe Zaglebie iz Lubina je Damjan Bohar odigral 60 minut, nakar ga je zamenjal Saša Živec, še en Slovenec, nekdanji nogometaš Gorice. Rok Sirk pa si je nabral prve minute v Ekstraklasi, saj je vstopil pet minut pred koncem rednega dela. Klub Zaglebie ni igral slabo, saj je imel več strelov na gol (14) in nekoliko višjo posest žoge (52 odstotkov), a pri strelih v okvir vrat je bil Gornik natančnejši (3 proti 2).

0bf5c9e22bf86f727835c0f104d4f0ed
Arhiv Zaglebie Lubin
Damjan Bohar je za Zaglebie odigral 60 minut proti Gorniku.

Po dveh krogih je Gornik na 2. mestu s 4 točkami, Zaglebie iz Lubina pa je na 12. mestu (med 16 ekipami) z eno točko.
Število gledalcev 17.067 na Areni Zabrze pa je doslej največje v tej sezoni prve poljske lige. Doslej je rekord držalo srečanje med Wislo iz Krakova in Slaskom iz Wroclawa v 1. krogu, ko se je zbralo 14.613 gledalcev.
V nedeljo bo na delu še en Pomurec na Poljskem. Matej Pučko se bo namreč v dresu kluba Korona iz mesta Kielce na domačem igrišču ob 15. uri pomeril z Legio iz Varšave.