(FOTO) Pomembna zmaga Beltinčanov

Vestnik.si, 6. 9. 2021
ND Beltinci Brežice 1919

V 6. krogu 2. SNL so "žuti" na domačem igrišču ugnali Brežičane s 3 : 2 in si tako krepko popravili položaj na lestvici.

Beltinci Klima Tratnjek – Brežice 1919 Terme Čatež 3 : 2 (1 : 1)

Športni park Beltinci, 400 gledalcev, sodnik: Damjan Novarlić (Maribor).

beltinci, nogomet, nd-beltinci, brežice-1919

Strelci: 0 : 1 Gradišar (24), 1 : 1 Mörec (28), 2 : 1 Antolin (55, 11 m), 2 : 2 Gradišar (77), 3 : 2 Zeljković (87).

Rumeni kartoni: Raduha, Maučec; Vujčić.

Beltinci Klima Tratnjek: Zver, Andrejč, Zeljković, Kaučič, Sočič, Maučec, Raduha kap., Mörec, Antolin (Pihler, 83), Cener (Marič, 79), Grobelnik (Hari, 76). Trener: Damjan Gajser.

Brežice 1919 Terme Čatež: Goričan, Femec, Kocjančič kap., Maapeh, Krašovic (Regović, 71), Lesjak, Gradišar, Perišić (Mrvič, 71), Vujčić, Brekalo (Gorenc, 90), Sinonjić. Trener: Rok Zorko.

Sončni nedeljski popoldan je v beltinski športni park privabil številne gledalce, ki so videli drugo zmago varovancev Damjana Gajserja. Slednji je proti Brežičanom v začetno enajsterico uvrstil tudi novinca, Aljaža Antolina, ki je do konca sezone posojen v Beltince iz Maribora. Prav Antolin je bil eden od junakov dvoboja, ki se je končal v korist prekmurske ekipe s 3 : 2 (1 : 1).

Gostje iz Brežic, ki so na začelju razpredelnice, so bili na levem bregu reke Mure zahteven tekmec. Preko Nejca Gradišarja so dosegli dva zadetka in bili vse do izdihljajev tekme v igri za točko. A jim je načrte v 87. minuti prekrižal Aleksander Zeljković, ki se je za številne zapravljene priložnosti odkupil z odličnim skokom in zadetkom z glavo po predložku Luke Pihlerja iz kota.

Beltinčani so do tega dvoboja imeli izredno slabo statistiko z Brežičani. Zmagali so le enkrat (2 : 1), na Martinovo leta 2018, v preostalih štirih dvobojih pa trikrat izgubili in enkrat odigrali neodločeno. Tokrat so prikazali veliko mero bojevitosti, na njihovo srečo pa se jim številne neizkoriščene priložnosti niso maščevale.

Goste je Gradišar v vodstvo popeljal v 25. minuti, a so že tri minute gostitelji odgovorili z izenačujočim zadetkom, ko je odlično podajo Chrisa Cenerja izkoristil Vito Mörec. Novinec Antolin je v 51. minuti iz najstrožje kazni popeljal beltinsko moštvo v vodstvo. Kazen za številne neizkoriščene priložnosti je prišla v 77. minuti, ko je Gradišar še drugič premagal Domna Zvera. Gostje so po zadetku poskušali priti do zmage, a so bili v napadalnih akcijah premalo zbrani. Več sreče pa so imeli domačini, ki so se po Zeljkovićevem letošnjem prvencu veselili pomembnih treh točk za beg s spodnjega dela lestvice.