(FOTO) Pomembna zmaga za zgornji del razpredelnice

Miha Šoštarič, 23. 1. 2021
Miha Šoštarič
Tomaž ŠIC bar premagal Mlinše.

Tomaž ŠIC bar je v tekmi 1. slovenske futsal lige s 4 : 3 premagal Mlinše.

V 15. krogu 1. slovenske futsal lige je Tomaž ŠIC bar v Ljutomeru gostil Mlinše. Če sta se na tekmi v prvem delu prvenstva, ki je bila v Zagorju ob Savi, ekipi razšli z neodločenim rezultatom (3 : 3), je tokrat slavilo prleško moštvo s 4 : 3 (3 :1). Tri kroge pred koncem rednega dela prvenstva je Tomaž ŠIC bar na petem mestu z 20. točkami. Prvih osem ekip se bo uvrstilo v četrtfinale državnega prvenstva.

futsal, tomaž-šic-bar, mlinše

Gostitelji so zaigrali brez Marcela Vidniša, ki je izpolnil kvoto rumenih kartonov, v ekipo pa se je po odsluženi kazni vrnil Aleš Marot. Po začetnem otipavanju so prvi do veselja ob zadetku prišli domačini, ko je s prvencem za vodstvo poskrbel Mitja Plahuta (6. minuta). Gostje so odgovorili preko Luke Klančišarja (9), še v isti minuti pa je za ponovno vodstvo zadel Bojan Klemenčič. Domača ekipa je bila podjetnejša, a je do konca prvega polčasa zadela le še enkrat in to v 17. minuti, ko je bil uspešen Matevž Kukovec.

Gostje so že v 2. minuti drugega polčasa znižali zaostanek. V polno je zadel Matic Lokovšek, ki je na svoji drugi tekmi v dresu Mlinš zabil že šesti zadetek. Gostje so želeli izenačenje, a je ponovno za dva zadetka naskoka poskrbel Marot (34). Le minuti za tem so gostje preko kapetana Tima Lipovška, ki je bil siguren izvajalec kazenskega strela s šestih metrov, znova zmanjšali zaostanek, vendar do zadetka, ki bi jim prinesel izenačenje, niso prišli. V naslednjem krogu bo Tomaž ŠIC bar 5. februarja gostoval na Vrhniki.