Pomurke po vodstvu ostale dobesedno v temi

Tomo Köleš, 11. 3. 2019

Tekma 13. kroga SŽNL med vodilnim Telemachom GMT Beltinci in Mariborom je bila ob vodstvu Pomurk s 4 : 0 prekinjena v 56. minuti, ker upravljalec objekta ni uspel prižgati razsvetljave na igrišču z umetno travo v Murski Soboti.

Beltinski ženski nogometni klub je želel prvič odigrati tekmo, ki se je začela ob 17. uri, na igrišču z umetno travo v Fazaneriji, pa se je že takoj zalomilo. Vendar ne v igri Pomurk, ampak na tehnični ravni. Beltinčanke so vodile že s 3 : 0 po prvem polčasu, v katerem so zadeleŠpela Kolbl, Anja Prša in Eva Potočnik.

69df5a51308abe2fc968bdd2bd493c84
Telemach GMT Beltinci - Maribor 4 : 0 (prekinjeno v 56. minuti).

V začetku drugega dela je svoj zadetek dodala še Tjaša Tibaut, nato pa je nastopil električni mrk.Kljub trudu pristojnih služb se žarometi niso prižgali, zaključnih 34 minut pa bo odigranih v naslednjem možnem terminu. Zmaga Pomurk glede na visoko vodstvo najverjetneje tako ali tako ne bo ogrožena.

20308141ee9fa04d9853aa971ff4860a
Razsvetljava na igrišču z umetno travo v Fazaneriji je enostavno zatajila.

Olimpija je doma premagala Ankarančanke s 13 : 1, Radomljanke pa so v gosteh ugnale Krim z 2 : 1. Zgornja polovica lestvice je trenutno videti takole: 1. Telemach GMT Beltinci 36, 2. Olimpija 30, 3. Maribor 24, 4. Radomlje 22 itd.