(FOTO) Pomurke prvič izgubile, a osvojile naslov

Vestnik.si, 22. 5. 2021
Aleš Cipot
ŽNK NONA Pomurje Beltinci : ŽNK Olimpija

V zadnjem krogu slovenske ženske nogometne lige (SŽNL) je ŽNK Nona Pomurje Beltinci v Gornji Radgoni izgubil z ŽNK Olimpija z 0 : 2, a zaradi nedosegljive točkovne prednosti osvojil državnega prvaka.

Le malokdo se še spomni, kdaj so Pomurke nazadnje izgubile v državnem prvenstvu, saj je od tega minilo že nekaj let. No, v tej sezoni se je to zgodilo ravno v zadnjem krogu, premagala pa jih je njihova največja konkurentka Olimpija, vendar pa v tekmi, ki razen prestiža ni bila več pomembna, saj je Pomurje imelo že pred tem krogom nedosegljivo prednost šestih točk. Tako so Pomurke že osmič v zgodovini dvignile pokal in se s tem izenačile z dosedanjo rekorderko Krko. Olimpija je končala kot druga s tremi točkami zaostanka. Na vrhu lestvice strelk so kar tri igralke s po 32 zadetki: Kaja Korošec in Nina Kajzba iz Pomurja ter Ana Milović iz Olimpije.

žnk-nona-pomurje-beltinci, žnk-olimpija
Aleš Cipot

Tokrat je Pomurje namesto v tradicionalnih Bratoncih gostilo Olimpijo na stadionu v Gornji Radgoni, kar pa ni prineslo sreče gostiteljicam. Prav nespretno sta bili videti vratarka Sara Nemet in branilka Noelle Vilčnik v 24. minuti, ko je po dolgi podaji iz ozadja Nemetova stekla iz svojih vrat, Vilčnikova pa proti njej. Zaleteli sta se ena v drugo, Izabela Križaj pa je prišla do žoge in jo potisnila v prazno mrežo - 0 : 1.

Aleš Cipot

Že v 32. minuti so gostje ostale brez Neve Kumalić, ki je v roku štirih minut dobila dva rumena kartona, za nameček pa se je pred koncem prvega dela poškodovala še Evelina Kos, ko jo je Kaja Korošec z močnim strelom z žogo zadela v obraz.

Aleš Cipot

A Pomurke številčne prednosti niso znale izkoristiti. Prav nasprotno. V 71. minuti je po kotu Manja Rogan zadela prečnik, žoga se je odbila nazaj v polje, v nadaljevanju akcije pa jo je pod prečnik zabila Barbara Kralj - 0 : 2.

Aleš Cipot

Domače so bile najbližje zadetku v 84. minuti, ko je po kotu Koroščeve malce slabše posredovala Zala Vindišar in poslala žogo na vrh prečnika. Pomurke so vse do konca ostale brez gola, a na koncu dvignile pokal najboljših. Mnogo bolj pomembna tekma za njih bo v torek ob 15. uri v finalu pokalnega tekmovanja v Kopru, ko bo njihova nasprotnica spet Olimpija.