Pomurke še naprej meljejo

Tomo Köleš, 26. 9. 2019
ŽNK Nona Pomurje Beltinci
ŽNK Nona Pomurje Beltinci s trenerjem Sanidjem Bauerjem.

Medtem ko v zadnjih dneh veliko pozornosti vzbujajo nogometaši, pa v njihovi senci nogometašinje Pomurja še naprej nadaljujejo zmagoviti prvenstveni in pokalni niz iz prejšnje sezone.

V 5. krogu slovenske ženske lige (SŽNL) naj bi se zgodil derbi med Radomljami in ŽNK Nona Pomurje Beltinci. Radomljanke se na lestvici "smukajo" okrog tretjega, Pomurke pa okrog prvega mesta. A po stari nogometni frazi od derbija ni bil niti d. V Radomljah so bile Pomurke enostavno premočne in z veliko več kvalitete. Najbolj paradoksalno je, da so Radomljanke preko Tinkare Senica celo povedle z 1 : 0 v začetku tekme. A to je bila največja napaka, kar so jo lahko storile, saj je ta zaostanek popolnoma razbesnel Pomurke, ki so do konca v mrežo gostiteljic nasule kar devet žog in slavile z 9 : 1. Po vodilnem golu domačink so celo tri gole zabile v manj kot desetih minutah. Tako kot na pokalni tekmi proti Kopru je Tjaša Tibaut dosegla tri, Špela Kolbl pa dva zadetka. Med strelke so se vpisale še Kim Juršnik, Albinca Čizmazija, Kaja Korošec, Sara Makovec, Pomurke pa so še dvakrat zadele okvir gola. Kot kaže, se bo o najboljši ekipi sezone znova odločalo na tekmi Nona Pomurje Beltinci - Olimpija, ki se že nezadržno bliža: 13. oktobra v Bratoncih. A še prej ne pozabite na kvalifikacijsko tekmo članic Slovenija - Nizozemska: v petek, 4. oktobra, zvečer v Fazaneriji.