Pomurke napredovale v polfinale slovenskega pokala

Vestnik.si, 26. 8. 2022
Dani Mauko
Pomurke so napredovale v polfinale pokala.

Odigrane so bile tekme četrtfinala v ženski konkurenci Pokala Slovenije. Nogometašinje Pomurja so slavile na Ptuju in napredovale.

Ženski nogometni klub (ŽNK) Nona Pomurje Beltinci je v četrtfinalu Pokala Slovenije gostoval pri ŽNK Ptuj. Zlatko Gabor je srečanje začel s postavo Kocijan, Sok, Zajmi, Hofman, Rakovec, Balažic, Šoštarič Karič, Horvat, Vilčnik, Rozmarič, Eferl. Domačinke so tekmo začele le z devetimi igralkami, to so bile Forštnaričeva, Vidovičeva, Tuškova, Jelenova, Ciganovićeva, Lončaričeva, Križanova, Potočnikova in Pernekova.

Mreža vratarke Nuše Forštnarič se je prvič zatresla v 12. minuti, ko je zadela Anja Eferl. V prvem polčasu so se med strelke vpisale še Hofmanova v 25. minuti, Eferlova je v 34., Vilčnikova v 40., Eferlova še enkrat v 43. in Rozmaričeva v 45. minuti. Končen izidi - 0 : 7 je v 47. minuti postavila Ema Horvat.

Preostali tekmi četrtfinala: Primorje Gaia Naturelle - ŽNK Radomlje Medeyx 2 : 4, ŽNK Ljubljana - ŽNK Cerklje 8 : 0.