Pomurke z visoko zmago potrdile naslov

Tomo Köleš, 13. 5. 2019
Nataša Juhnov

Nogometašinje ŽNK Telemach GMT Beltinci, ki so že v prejšnjem krogu postale državne prvakinje, so v 19. krogu v Bratoncih odpravile ekipo Maribora s 7 : 1, Tjaša Tibaut pa je dosegla že svoj skupno 307. gol.

Pred 100 gledalci se je prvi polčas v Bratoncih končal z 2 : 1, v drugem pa so gostiteljice dodobra napolnile mrežo Mariborčank.
Strelke za Telemach GMT Beltinci so bile: Špela Kolbl 2 (70, 83), Sara Makovec 2 (35, 88), Tjaša Tibaut (21), Luana Zajmi (68) in Eva Potočnik (80). Za Maribor je zadela Ines Krajnc (28).

0f6e87a5d445c55580fc75d8cd55ea5c
Špela Kolbl se je spet vpisala med strelke - dvakrat.

Tibautova je dosegla že svoj skupno 307. gol in se tako na lestvici najboljših strelk vseh časov izenačila z nekdanjo soigralko Tanjo Vrabel. "Tudi sama sem se v mlajših letih želela dokazati pred starejšimi tekmeci. Mlajša dekleta so pri tem v prednosti, težje je držati najvišji nivo, kot pa ga loviti. Maribor bo ob takšnem tempu dela neugoden v prihodnje, vendar mislim, da ne bi smeli imeti težav, saj v drugem polčasu dokazujemo, da dobro delamo in to se je videlo tudi danes,"je po obračunu, ki je v drugem polčasu ponudil pet zadetkov, za klubsko spletno stran dejala Tibautova.

641fc7d3e1af96a3102fb2958701e996
Tjaša Tibaut se je s 307 goli izenačila na vrhu najboljših strelk skupne prvoligaške lestvice s Tanjo Vrabel.

Nepremaglljive Pomurke bodo naslov državnih prvakinj proslavile v nedeljo 26. maja, ko bo v zadnjem krogu v Bratoncih gostovala Olimpija. Takrat bodo varovanke Nuše Ladinek s svojo trenerko prejele tudi pokal za osvojeni naslov.