Pomurski atleti z odličnimi dosežki

Vestnik.si, 25. 1. 2022
Facebook AK Pomurje
Dvoransko državno prvenstvo v Novem mestu.

Atletski klub Pomurje je nadvse uspešno začel sezono 2022. Klara Janža je postala državna podprvakinja, Maj Janža je izpolnil normo, zmagi pa sta dosegla Martinčeva in Lapoši.

V Novem mestu je bilo letošnje prvo atletsko tekmovanje, kjer so nastopili predstavniki AK Pomurje. Pionirji in pionirke kategorije U16 so se pomerili na državnem dvoranskem prvenstvu, kjer je Klara Janža osvojila srebrno medaljo v teku na 300 m (43.86).
V štafeti 4 x 200 m so dekleta v postavi Kaja Horvat, Pia Wolf, Dunja Ana Colombo in Klara Janža zasedla peto mesto (1:51,82).
Tvit Trajbarič je bil šesti v teku na 1000 m (2:56,79), štiri mesta za njim se je uvrstil Jakob Nemec (3:08.97).

atletika, dvoransko-državno-prvenstvo, novo-mesto, atletski-klub-pomurje

Mlajša pionirka Pia Wolf je končala na osmem mestu v teku na 300 m (45.39).
Uspešno so nastopili še Mia Meznarič (8.69), Kaja Horvat (8.70), Dunja Ana Colombo (8.73), Pia Špur (8.83) in Leja Hampo (9.78) v teku na 60 m in Ula Trajbarič na 300 m (49.00). Lara Gomboc pa je ostala brez uvrstitve zaradi prestopa.
Po pionirskem prvenstvu Slovenije so starejši atleti nastopili v Novem mestu še na mednarodnem dvoranskem mitingu. Maj Janža je z osebnim rekordom s časom 48.85 v teku na 400 m izpolnil normo za balkansko dvoransko prvenstvo za starejše mladince, ki bo prihodnji mesec v Beogradu. Med člani si je pritekel tretje mesto.
Zmago in osebni rekord si je pritekla tudi Urška Martinec v teku na 3000 m (9:58.92).
V isti disciplini je med člani zmagal z debitantskim nastopom tudi Jože Lapoši (9:24,84).
V teku na 60 m z ovirami je bila Natalija Pavlinjek osma (10.12), nastopila je še tudi v teku na 200 m (28.38).
Svoj prvi nastop na mitingu je uspešno opravil še Jaka Svenšek, ki je nastopil v teku na 60 m (7.52) in 200 m (25.11).

Podpis pogodb atletov in atletinj z AK Pomurje.

Atletski klub Pomurje pa je že pred temi tekmovanji v prostorih OŠ I v Murski Soboti pripravil slavnostni podpis pogodb s svojimi atleti za leto 2022. Po izboru članov upravnega odbora kluba in rezultatov športnikov je pogodbe podpisalo 12 atletinj in atletov. Med članicami sta to Natalija Pavlinjek in Urška Martinec, med starejšimi mladinci Maj Janža, v kategoriji mlajših mladink Lana Poredoš, med kadeti Tvit Trajbarič, med kadetinjami Klara Janža, Lara Horvat, Kaja Horvat, Dunja Ana Colombo in Nika Golob, med mlajšimi kadetinjami pa Pia Wolf in Mia Meznarič.

Maj Janža pri podpisu pogodbe z AK Pomurje.