Pomurski judoisti uspešni na novoletnem turnirju Ivo Reya

Vestnik.si, 10. 12. 2021
Arhiv JK Murska Sobota
Ekipa soboškega judo kluba na turnirju v Celju.

Judo klub Ivo Reya iz Celja je pripravil 41. novoletni turnir, ki se ga je udeležilo 236 tekmovalk in tekmovalcev iz 27 slovenskih klubov. Med njimi so bili tudi Pomurci.

Klemen Vinkovič iz Judo kluba Murska Sobota je zmagal v starostni kategoriji U14 do 66 kg, njegov klubski kolega Matic Klemenčič pa je v starostni kategoriji U16 do 73 kg zasedel sedmo mesto.

judo-klub-murska-sobota, celje, ivo-reya, turnir

Zmagal je tudi Mai Žižek iz Judo kluba Klima center Tratnjek Beltinci pri mlajših dečkih do 42 kg. Iz istega kluba je bila druga Veronika Horvat pri mlajših kadetinjah v kategoriji do 63 kg, tretja pa Matic Vehab pri starejših dečkih do 46 kg in Jurij Granfol pri starejših dečkih do 66 kg.

Na tekmovanju za pokal Iva Reye pa je v kategoriji do 21 let nastopilo 35 tekmovalcev iz 12 klubov, med njimi tudi člani Judo kluba Partizan Ljutomer. Pri mladincih do 74 kg je slavil Nejc Škrget, v kategoriji do 66 kg je bil Rok Škrbenta drugi, enako kakor tudi pri mladinkah Diana Šterman v kategoriji do 57 kg.