2. SNL: Nafta z odlično igro do zmage v Ajdovščini

Vestnik.si, 30. 7. 2022
Aleš Cipot
Nafta : Primorje

Glede na napovedi o pomlajevanju ekipe je lendavska Nafta v 1. krogu kar malce presenetila v Ajdovščini s suvereno "pressing" igro, s katero je premagala Primorje kar s 3 : 0.

Primorje - Nafta 0 : 3 (0 : 1)

Mestni stadion Ajdovščina, 250 gledalcev, sodnik: Amel Begić (Dol pri Ljubljani).

Strelci: 0 : 1 Brkić (37), 0 : 2 Oštrek (88), 0 : 3 Dinnyes (92).

Rumeni kartoni: Dobnikar, Sagitov, Gulić; Urh, Haljeta.

Nafta 1903: Kiss, Kumer, Florjanc, Papp, Urh, Drk (Zoltan, 81), Oštrek kap., Szabo, Brkić (Stare, 65), Haljeta, Igrec (Dinnyes, 71). Trener: Gabor Boer.

Primorje: Rener, Dedić kap., Paljk, Badžim, Dobnikar (Fogec, 73), Zavnik, Čandić, Ciglar (Zanjko, 46, Benčina, 84), Gulić, Demirović, Sagitov (Štrukelj, 50). Trener: Igor Božič.

Nafta je bila skoraj za razred boljši nasprotnik in je prevladovala v večjem delu tekme. Trener Gabor Boer je v prvem polčasu presenetil domače z visoko postavitvijo svoje ekipe, pri kateri so bili vsi igralci razen vratarja Agostona Kissa na polovici gostiteljev. Tako so si priborili veliko žog in ustvarili kopico priložnosti. Srečanje bi v svojo korist lahko dokončno rešili že veliko prej.

Tule je potek tekme:

6. minuta: Igrec strelja po tleh, Rener brani, po nasprotnem napadu napaka Kissa in vratnica Demirovića.

11. minuta: Po napaki Renerja nato pred strelom Brkića prekršek nad lendavskim napadalcem, a brez enajstmetrovke ob glasnih ugovorih gostov.

12. minuta: Haljeta iz bližine zadeva zunanji del mreže.

14. minuta: Oštrek meri, Rener odbija.

20. minuta: Urh domiselno in merjeno strelja po kotu le za nekaj centimetrov mimo vrat.

22. minuta: Velika priložnost za Szaba po ukradeni žogi in podaji Igreca, vendar pošilja žogo prek vrat.

23 minuta: Oštrek strelja za malo mimo vrat.

37. minuta: GOL 0 : 1 Dragan Brkić! Po ukradeni žogi Drka in podaji Brkića z leve je najprej Szabo zadel prečnik, po odbiti žogi pa je diagonalno streljal Brkić in premagal Renerja. Zasluženo vodstvo.

60. minuta: Odličen volej Oštreka z desnico, za malenkost mimo vrat.

61. minuta: Velika priložnost za Ajdovce po kotu: iz bližine strelja Štrukelj, Kiss pa izvrstno brani.

70. minuta: Vratnica Haljete po hitrem protinapadu in odlični globinski podaji Florjanca.

82. minuta: Še enkrat dober strel Oštreka, Rener odbija v kot.

88 GOL 0 : 2 Stjepan Oštrek!  Haljeta je ukradel žogo, ki je prišla do Dinnyesa. Ta je lepo našel Oštreka, slednji pa si je priboril prostor in s svojo desnico neubranljivo zadel.

92: GOL 0 : 3 Oliver Dinnyes!  Po dvojni podaji Oštreka in Dinnyesa je prvi spet streljal, Rener pa je žogo odbil le do Dinnyesa, ki jo je pospravil v mrežo.

Več kot zaslužena zmaga Nafte in že v 2. krogu nas čaka v Lendavi derbi s Krko.