Prleški derbi: Zmaga Veržeja in kar 14 kartonov

Tomo Köleš, 29. 4. 2019
Niko Časar
Sodnik Samo Veselič je imel polne roke dela.

V 22. krogu 3. slovenske nogometne lige vzhod sta se v prleškem derbiju pomerila Veržej in Avto Rajh Ljutomer. Tako kot pred slabim mesecev v Ljutomeru je tudi tokrat z 2 : 1 (2 : 0) slavil Veržej.

Ljutomerčani ostajajo na tretjem mestu (44 točk), Veržej pa je peti (40). S po 50 točkami sta v vodstvu Odranci, ki so tokrat z 2 : 1 (0 : 0) v gosteh premagali Turnišče, in Grad, ki je v gosteh s 3 : 0 (1 : 0) odpravil Črenšovce.

265a52b03396f7678d7c3fd61a98cd4f
Niko Časar
Začetek tekme je krojil dež.

Prleški derbi je v Veržej privabil okrog 150 gledalcev, ki so v prvem polčasu videli boljšo igro domačinov. Ti so preko Mihe Kušnika (10. minuta) in Mića Lugonjiča (36. minuta) prišli do vodstva z 2 : 0.

d8c0d2673215e341ea93acc26d17da3c
Niko Časar
Za Veržej sta zadela Miha Kušnik in Mićo Dugonjić.

V drugem polčasu so Ljutomerčani z igro prisilili domačine, da so se pretežno branili, svojo premoč pa so kronali z enim zadetkom. V 57. minuti je zadel Mario Skuhala.

6c532086e1e516d4f256c6a11b31d332
Niko Časar
Mario Skuhala je bil strelec za Ljutomer.

Na tekmi je imel sodnik Samo Veselič iz Maribora veliko dela. Pokazal je kar 14 kartonov. Veržejci so prejeli osem rumenih in enega rdečega (Filip Vinter, 90), Ljutomerčani pa tri rumene in dva rdeča kartona (Miha Rakovec, 70; Tilen Semenič, 82).