Prva zmaga Radenske Creativ v končnici

Tomo Köleš, 26. 3. 2019
Valentin Tratnik: 5 točk.

Košarkarji Radenske Creativ Sobota so v 4. krogu končnice v dvorani OŠ I gostili vodilno ekipo 3. državne lige KD Nova Gorica mladi in jo ugnali z 82 : 72. To je bila prva zmaga Sobočanov v končnici.

Prva zmaga v borbi za uvrstitev v 2. državno ligo je predvsem dokaz, da so košarkarji Radenske Creativ Sobota konkurenčni in zasluženo v borbi za naslov.

12e4fc9ba68fc963b40d41ad6ba3c75e
Radenska Creativ Sobota - Nova Gorica mladi 82 : 72.

Ekipa je igro in potek tekme prevzela že takoj na začetku in svojo prednost povečevala iz minute v minuto. Na odmor je odšla z izidom 46 : 38.

Tudi na začetku drugega polčasa soboški košarkarji niso popuščali in predvsem z agresivno obrambo in odličnimi menjavami prednost pred zadnjimi desetimi minutami le še povečevali.

25b55cd99923c26902b402a746eecbbe
Elvis Šarkinović: 6 točk.

Zadnjo četrtino so odprli odlično in na krilih nekaj sto navijačev dosegli prvo zmago v ligi za prvaka.Trener Peter Juteršnik je skozi celotno tekmo izvrstno vodil ekipo in minutažo na igrišču enakomerno razporedil vsem igralcem.

633efeedecb31d9f2a363c40fe4828bc
Trener domačih Peter Juteršnik je izvrsto vodil svojo ekipo.

KK Radenska Creativ Sobota:Irgolič 7,Zahaj 16,Matijevič 9,Gomboc 6,Juteršnik 20,Spešič 5,Šarkinović 6,Tratnik 5,Kukel 8.

6e890c21ca124b0592cd64c0b1393d0b
Nejc Juteršnik se je izkazal z 20 doseženimi točkami.

Naslednja domača tekma Sobočanov bo že ta petek, 29. marca, ob 20. uri v dvorani OŠ I, ko v goste prihaja KK Ljubljana.