(FUTSAL) Prvaki so upravičili vlogo favorita

Vestnik.si, 16. 10. 2021
KMN Meteorplast ŠIC bar
V 6. krogu 1. slovenske futsal lige je večkratni slovenski prvak Futsal klub Dobovec v dvorani ŠIC Ljutomer s 5 : 1 (2 : 0) premagal KMN Meteorplast ŠIC bar.

Za ljutomerski Meteorplast ŠIC bar je edini zadetek dosegel 19-letni Aljaž Goznik.

V 6. krogu 1. slovenske futsal lige je večkratni slovenski prvak Futsal klub Dobovec v dvorani ŠIC Ljutomer s 5 : 1 (2 : 0) premagal KMN Meteorplast ŠIC bar. Udeleženec evropske lige prvakov se je z zmago zavihtel na vrh prvoligaške razpredelnice (13 točk), Ljutomerčani pa so s petimi točkami na šestem mestu.

futsal, ljutomer, dobovec, meteorplast-šic-bar

Dvoboj si je ogledalo blizu 200 gledalcev, ki so videli terensko premoč gostujoče ekipe. Gostitelji, ki imajo bistveno mlajšo in manj izkušeno ekipo, so se dobro upirali in nekajkrat nevarno zapretili Damirju Puškarju, enemu najboljši slovenski vratarjev v zgodovini futsala. V prvem polčasu sta za vodstvo z 2 : 0 za Futsal klub Dobovec v polno zadela 35-letni hrvaški reprezentant Tihomir Novak v 11. minuti in Niko Cesarec v 14. minuti. Domačini so odlično pričeli drugi polčas in že v prvi minuti nadaljevanja preko 19-letnega Aljaža Goznika znižali zaostanek. Preobrata jim izkušeni gostje niso dovolili in v nadaljevanju dvoboja, ko so domačinom od garanja v obrambi že tudi pošlje moči, še trikrat zatresli ljutomerska vrata. V polno so zadeli Cesarec (24), Denis Kneževič (30) in Timotej Kotnik (39).

V naslednjem krogu, ki bo na sporedu v petek, 22. oktobra, bo KMN Meteorplast ŠIC bar gostoval v Litiji.