Radenska Creativ izvlekla zmago po zaostanku 20 točk

Tomo Köleš, 13. 1. 2019
Aleš Cipot

V 3. krogu drugega dela prvenstva  v 3. SKL so košarkarji Radenske Creativa Sobote doma v infarktni tekmi uspeli premagati Konjice z 72 : 66 (14 : 25, 17 : 23, 24 : 12, 17 : 6), potem ko so že zaostajali za 20 točk.

V tekmi, ki je v bistvu odločala, kdo se bo uvrstil v kvalifikacije za 2. državno ligo, so soboški košarkarji po nesrečnem in nepravičnem porazu v Vojniku v prejšnjem krogu tokrat na domačem parketu dvorane OŠ I zmogli dovolj moči in premagali goste iz Slovenskih Konjic.

22378e691a2a4f786042a02c878e8e83
Aleš Cipot
Infarktna tekma Radenska Creativ Sobota - Konjice 72 : 66.

Sobočani so tudi tokrat nastopili močno oslabljeni, saj še zmeraj ni igral poškodovani Roman Dominko in tokrat tudi Nejc Juteršnik, ki je bil izključen na tekmi v Vojniku in je dobil prepoved igranja enega srečanja.

ad0e4e2df8a1df34331568a3855c613c
Aleš Cipot
Igor Spešič je dosegel 16 točk.

Domačini so z izredno borbenostjo in veliko željo uspeli zmagati kljub zaostanku 20 točk v prvem polčasu. V drugem polčasu so prikazali izjemno igro v obrambi in z bojevitostjo v infarktni končnici tekme strli Konjičane. Tako so se jim oddolžili za poraz po podaljšku tekme v Slovenskih Konjicah v prvem delu prvenstva. S to zmago so si soboški košarkarji na široko odprli vrata za igranje v kvalifikacijah za 2. državno ligo.

3340eba3349712744c8978c23344b3ed
Aleš Cipot
S to zmago so si soboški košarkarji na široko odprli vrata za igranje v kvalifikacijah za 2. državno ligo.

Najboljši strelci pri Radenski Creativu Soboti so bili: Valentin Tratnik 18, Igor Spešič 16, Marko Matijevič 16, Tilen Kukel 13, Mitja Gomboc 11 in Zahaj Merlin 8 točk.

4e80f3b050b864b9c9cfd159143f9b88
Aleš Cipot
Marko Matijevič je prispeval 16 točk.

c2605c7c60fbfa1393254a4e5a1d8995
Aleš Cipot
Tilen Kukel je ob velikem delu v obrambi prispeval še 13 točk.

970aaae88514a4330e4e15def8512f9f
Aleš Cipot
Trener Peter Juteršnik je pripeljal Radensko Creativ Soboto še do ene pomembne zmage.

808c9d61debe0729ac5e4a3e11fcae7f