RK Pomurje: Tako blizu, a spet brez točke

Tomo Köleš, 10. 2. 2019
Niko Časar
Pomurje - Škofljica 27: 28.

V tekmi 15. kroga 1.B lige so rokometaši Pomurja po dramatični končnici v Murski Soboti izgubili proti Škofljici Pekarni Pečjak s 27 : 28 (14 : 16).

Znova oslabljeno moštvo Pomurja, pri katerem so manjkali Gregorec, Jankovič in Černela, je tekmo, v kateri je v drugem polčasu zaostajalo že z 20 : 25, uspelo privesti do razburljive in napete končnice.

Od 54. minute naprej je bila podoba na igrišču skoraj vedno ista. Pomurski rokometaši so zaostanek dveh golov (24 : 26) znižali na enega, nato pa so spet zadeli gostje, in vsa stvar se je ponovila do zadnje minute, ko je bil izid 26 : 28. Z golom Marka Štumpfa je Pomurje znižalo na 27 : 28, trener gostov Goran Cvijić pa je bil primoran vzeti minuto odmora. V naslednjem napadu je Žan Krese pri gostih izgubil žogo, Gal Janželj pa si je prislužil izključitev.

00f5077d6c28aba17d5a843b62ede3d5
Niko Časar
Matic Topolovec je ostal brez zadetka.

Pomurci so imeli tako priložnost za izenačenje in osvojitev druge točke v prvenstvu, a je Jan Osterc v napadu zgrešil in remi je s tem splaval po vodi.

0e02cd19189015c15dc421dc48452916
Niko Časar
Pomurje - Škofljica 27: 28 (14 : 16).

Pomurje tako samo z eno točko ostaja čvrsto na zadnjem mestu. Največ golov za Sobočane so proti Škofljici dosegli: Osterc 8, Filip Bombek 7 ter Štumpf in Jernej Hedl po 4, pri gostih pa sta po 8 zadetkov dosegla Luka Kljun in Krese.

809ea37dbdfe91096e72c5df4d674574
Niko Časar
Filip Bombek: 7 zadetkov.

Rokometaši radgonskega Arconta so v radenski dvorani v 11. krogu druge lige prav tako doživeli domač poraz. Izgubili so proti ekipi MRK Ljubljana s 25 : 31 (14 : 20). Najboljši strelci pri Radgončanih so bili Matej Rojht, Blaž Bratkovič in Marko Cotič s po 5 zadetki. Za Ljubljano je Slavko Erak dosegel 7 golov.