Semafor krstili s porazom, v sredo v Stožice

M. Š., 6. 11. 2022
Miha Šoštarič
Ljutomerčani so imeli edino pravo priložnost v 33. minuti, ko je strel Tilna Ketiša z zadnjimi močmi zaustavil celjski vratar Nikola Daničić.

V 13. krogu 3. SNL vzhod je celjski Šampion z 1 : 0 (1 : 0) v Ljutomeru premagal tamkajšnjo ekipo Avto Rajh.

Zadnjo tekmo prve polovice tekmovanja v 3. slovenski nogometni ligi (SNL) vzhod je pospremila novost na stadionu v ŠRC Ljutomer. Po letošnji ureditvi namakalnega sistema in osvetlitvi pomožnega igrišča je ob glavnem igrišču v Ljutomeru prvič zasvetil tudi semafor. Krstno elektronsko beleženje časa in rezultata ni bilo pospremljeno z zmagoslavjem domačih nogometašev, ki so morali priznati premoč Celjanom. Zmagoviti zadetek je v 24. minuti dosegel Gašper Veligošek. Avto Rajh Ljutomer je po nepopolnem 13. krogu 3. SNL vzhod na osmem mestu z 19. točkami.

ljutomer, nogomet

Gostje so bili v prvem polčasu podjetnejši, a so svojo terensko premoč kronali le z enim zadetkom. Ljutomerčani so imeli edino pravo priložnost v 33. minuti, ko je strel Tilna Ketiša z zadnjimi močmi zaustavil celjski vratar Nikola Daničić.

Na začetku drugega polčasa so v igro pri domačih vstopili Nino Bertalanič, Sašo Kolman, Primož Munda in Anej Rudolf. Gostitelji so krenili po izenačenje. Prevzeli so pobudo na sredini igrišča, a pred vrati Šampiona niso bili dovolj zbrani. Nalet domačinov je »presekal« rdeči karton Lana Makovca Feguša v 67. minuti. Gostje so že v naslednji minuti imeli priložnost za povišanje vodstva, vendar je žoga po strelu Luke Vengusta naredila odtis na vratnici in se odbila v polje. Gostitelji so z igralcem manj poskušali poravnati izid. Najbližje zadetku sta bila Bertalanič in Ketiš, vendar tokrat športna sreča ni bila na strani domačih, ki jih že to sredo čaka zgodovinska tekma 1/16 finala pokalnega tekmovanja. Gostovali bodo v Ljubljani in se na stadionu Stožice pomerili z Olimpijo.