(FOTO) Pomurke v snegu izgubile proti Dankam

Vestnik.si, 10. 12. 2020
ŽNK NONA Pomurje Beltinci : Fortuna

V šestnajstini finala Lige prvakinj sta se v prvi tekmi sedaj v soboški Fazaneriji pomerila ŽNK Nona Pomurje Beltinci in Fortuna Hjørring iz Danske.

Srečanje vodi Ewa Augustyn iz Poljske.

Začetna postava Pomurja: Kocijan, Juršnik, Golob, Rozmarič, T. Nemec, Makovec, Korošec, Zajmi, Kolbl kap., Tibaut, Kajzba. Trener: Sandi Bauer.

Začetna postava Fortune Hjørring: Thisgaard, S. Holmgaard, Garnier, Bruce, Thrige Andersen kap., George, Ochoa, S. Carstens, Riley, Holdt, Lundgaard. Trener: Niclas Hougaard Hansen.

V popolnem organizacijskem in informacijskem kaosu sta se ekipi vendarle dogovorili, da bosta srečanje odigrali danes v soboški Fazaneriji, čeprav je bilo sprva najavljeno, da naj bi bilo srečanje jutri. A vseeno sta ekipi že odigrali prvi polčas na igrišču, ki je pravzaprav skoraj enako zasneženo, kot je bilo tisto v Gornji Radgoni.

žnk, žnk-pomurje-beltinci, fortuna

Po prvem delu Pomurje izgublja z 0 : 1, gol pa je padel v sodničinem dodatku prvega polčasa. Strelka je bila Machaela George po prostem strelu Brenne Ochoa.

46: Začetek drugega polčasa.

46: Menjavi na obeh straneh: Kolarjeva namesto Juršnikove in K. Holmgaard namesto S. Carstens.

48: GOL Machaela George 0 : 2! Napadalka Fortune je še drugič zadela, tokrat po podaji Möller Holdtove.

50: Rumeni karton Riley.

51: Rumeni karton K. Holmgaard.

58: Menjava pri Fortuni: M. Carstens namesto Rileyeve.

58: Rumeni karton Kocijan.

59: Enajstmetrovka za Fortuno.

59: GOL Sara Holmgaard 0 : 3! Holmgaardova je bila uspešna izvajalka najstrožje kazni.

61: Menjava pri Pomurju: Hofman namesto Tibautove.

66: Menjava pri Fortuni: Carpova namesto Lundgaardove.

67: Rumeni karton Rozmarič.

68: Rumeni karton S. Holmgaard.

73: Rumeni karton M. Carstens.

77: Kocijanova brani strel Möller Holdtove.

80: Strel Hofmanove, z lahkoto lovi Tisgaardova.

82: Dvojna menjava pri Fortuni: Frederiksenova in Sörensenova namesto Ochoe in Möller Holdtove.

83: Sörensenova strelja mimo vrat.

86: Menjava pri Pomurju: K. Horvat namesto Golobove.

90: Dober strel Kajzbove po tleh, Tisgaardova brani.

90: Pet minut dodatka.

92: Strel Andersenove, Kocijanova brani.

95: Konec tekme. 0 : 3.

V srečanju, ki je bilo primer organizacijske in informacijske zmede, so igralke Fortune upravičile vlogo favoritinj in zasluženo slavile. Sedaj samo čudež lahko reši Pomurke pred izpadom. Povratna tekma bo 16. decembra ob 19. uri na Danskem, za razliko od Slovenije pa bodo tam na stadion spustili do 300 gledalcev.