(FOTO) Slavje Ljutomerčank in Pucončank

Miha Šoštarič, 15. 11. 2020
ŽOK Ljutomer in ŽOK Triglav Kranj

Nadaljevanje državnega prvenstva 1. B ligi za odbojkarice

Po 17. oktobru, ko se je z dvoboji 1. kroga pričelo novo prvenstvo v 1. B državni ligi za odbojkarice, se je včeraj z dvoboji 6. kroga nadaljevalo tekmovanje, ki je bilo zaradi ukrepov za zajezitev virusa skoraj mesec dni prekinjeno. Pavza je očitno dobro dela ljutomerskim in puconskim odbojkaricam, ki so včeraj zabeležile zmagi. Sobočanke v sredo zvečer čaka dvoboj v Kamniku.

ljutomer, odbojka, žok-ljutomet, žok-triglav-kranj

Ljutomerčanke so v 1. krogu ob porazu z 2 : 3 v nizih v Braslovčah osvojile točko, sinoči pa so si v dvorani ŠIC Ljutomer priigrale vse tri ob zmagi s 3 : 1 (-24, 23, 21, 24) proti kranjskemu Triglavu. Dvoboj je trajal skoraj dve uri, o izenačenosti ekip pa govori podatek, da so Ljutomerčanke na celotni tekmi zabeležile 100 točk, gostje pa le šest manj.

Po boljšem pričetku uvodnega niza s strani gostiteljic, so gostje prvič povedle pri rezultatu 12 : 11. V končnico niza so šle Ljutomerčanke s prednostjo treh točk (21 : 18), a se Kranjčankeniso predale. Potem ko domačinke pri izidu 24 : 23 niso izkoristile zaključno žogo, so gostje zabeležile tri točke zapored in se veselile zmage v prvem nizu.

Slaba končnica ni potrla gostiteljic. Ponovno so odlično pričele, a so jih Kranjčanke ujele na 18. točki. V končnici niza so bile tokrat srečnejše varovanke Bojana Novaka in rezultat v nizih izenačile na 1 : 1. V tretjem nizu sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, točkovno pa sta bili nazadnje izenačeni pri izidu 16 : 16. Nato so gostiteljice zabeležile nekaj zaporednih točk in brez težav dobile niz.

Najbolj zanimiv je bil zadnji, četrti niz. Odbojkarice Triglava so bile do sredina niza nezaustavljive. Ko so povedle s 16 : 10 je malokdo verjel v povratek domačink. Ljutomerčanke so v nadaljevanju uspešno izpeljale šest zaporednih napadov in izid izenačile, sploh prvič pa so v nizu povedle pri rezultatu 21 : 20. Sledila je razburljiva končnica, ki se je na veselje domačink končala v njihov prid.

Ljutomer: Banfi 1, Makoter, Kutnjak 2, Petek 16, Stavbar, Pintarič 6, Sakovič 18, Stanković 13, A. Kolmanič 13, Rakuša, Mikl (obe libero). Trener: Bojan Novak.

Odbojkarice puconske ekipe Murexin-Kema so zaradi zaprtja dvorane v Puconcih tokrat kot domačinke v mariborskem Draš centru gostile ekipo Weiler Volley Zreče. Po slavju s 3 : 0 proti Kranjčankam v uvodnem dvoboju nove sezone, so Pucončanke Zrečanke odpravile s 3 : 1 (14, 15, -23, 4).

Puconske odbojkarice so brez težav dobile tudi drugi dvoboj sezone, gostje so jim nekaj težav povzročale le v tretjem nizu. V uvodnem nizu so si odbojkarice iz Puconcev odločilno prednost za končno zmago priigrale pri izidu 17 : 8, v drugem pa pri izidu 20 : 12. Kljub slabi predstavi v prvih dveh nizih se Zrečanke niso predale. Tretji niz je bil večji del izenačen, nazadnje sta bili ekipi točkovno poravnani pri izidu 23 : 23. Takrat so več sreče imele gostje in se z osvojenim nizom vrnile v igro. A sanje o osvojitvi vsaj točke so se za Zrečanke hitro končale. V slabih 20 minutah so gostiteljice oddale le štiri točke in se veselile druge zaporedne zmage.

Murexin-Kema Puconci: Kovač 4, Rakar 1, N. Škraban, I. Škraban 11, Malok 4, Matis 9, Vilfan 23, Sužnik 8, Cigut, Pušnik 9, Gričnik, Novak (obe libero). Trener: Uroš Kovačec.